Alergeny, bakterie i smog nie wsiadają

Tekst sponsorowany 22 cze 2023

Nareszcie ulga dla alergików! Filtry kabinowe z serii Bosch FILTER nie wpuszczą do samochodu pyłków roślin i innych alergenów, zapewniając komfortową i bezpieczną podróż. Dodatkowo filtry te skutecznie działają przeciw wirusom, bakteriom i pleśni, zatrzymują szkodliwe gazy i cząsteczki smogu, w tym niezwykle szkodliwe PM 2.5.

 

Sezon największego pylenia roślin trwa od kwietnia nawet do końca września. Dlatego, jeśli filtra kabinowego nie  wymieniliśmy przy okazji  wiosennego czyszczenia klimatyzacji, nie należy już dużej zwlekać z przeprowadzeniem tej operacji. Tym bardziej, że zwłaszcza latem stężenie zanieczyszczeń we wnętrzu kabiny samochodu może być większe niż na zewnątrz.

Godzi się też wspomnieć, iż podczas kichnięcia kierowca przejeżdża przy prędkości 100 km/h średnio 20 m bez patrzenia na drogę. To zaś może stwarzać niebezpieczne sytuacje! Dobry filtr kabinowy, chroniący przed alergenami, pyłami i wszelkimi zanieczyszczeniami, taki jak Bosch FILTER+, oznacza zatem nie tylko ulgę dla alergików, ale też większe bezpieczeństwo podróżujących!

Z tych też powodów, jeśli tylko podczas jazdy samochodem zauważamy takie objawy jak:

  • reakcje alergiczne u kierowcy lub pasażerów,
  • nieprzyjemne zapachy,
  • osłabioną wydajność układu klimatyzacji,
  • szybkie parowanie szyb,
  • efekt oślepiania na przedniej szybie powodujący pogorszenie widoczności,

należy dokonać wymiany filtra kabinowego,  nawet gdy w instrukcji pojazdu napisane jest, by robić to po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku.

Jak zbudowany jest dobry filtr kabinowy?

Bosch do produkcji swych filtrów kabinowych używa specjalnych materiałów. Trzy połączone warstwy filtra FILTER+ oczyszczają powietrze jeszcze zanim dostanie się ono do wnętrza samochodu. I tak:

  1. Warstwa antybakteryjna neutralizuje bakterie i wirusy, zatrzymuje alergeny oraz zapobiega rozwojowi pleśni,
  2. Warstwa węgla aktywnego neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy,
  3. Ultradrobne mikrowłókna zatrzymują drobny pył zawieszony wchodzący w skład smogu – nawet do 98% szkodliwych pyłów PM 2.5

Kiedy wymienić filtr kabinowy?

Generalnie o czyste powietrze w samochodzie warto zadbać, zanim jeszcze pojawią się niepokojące objawy. Tylko regularna wymiana filtra kabinowego pozwoli na komfortową podróż. Wybór antyalergicznego i antybakteryjnego filtra może mieć dodatkowo wpływ na lepszą koncentrację kierowcy i większe bezpieczeństwo na drodze. Dlatego Bosch rekomenduje wymianę filtra kabinowego nie rzadziej niż co 15 000 km lub raz w roku.

Więcej na:  filtrybosch.pl

 

 

Zostaw Komentarz