„Alternator Crime Story”
na jubileusz AS-PL

02 lut 2022

Swoje 30-lecie firma AS-PL uczciła m.in. filmem reklamowym o tytule „Alternator Crime Story”. Jest to bezpośrednia kontynuacja filmu „Alternator Love Story”, który kilka temu w internecie cieszył się dużą popularnością.

 

Nie przez przypadek „Alternator Crime Story”, film będący kontynuacją powstałego przed „Alternator Love Story”, po raz pierwszy pokazany został 1 lutego. To właśnie tego dnia AS-PL Sp. z o.o., na zlecenie której został nakręcony, obchodziła 30-lecie działalności.

Oficjalna historia przedsiębiorstwa zaczęła się bowiem 1 lutego 1992 roku, gdy zarejestrowana została firma Auto-Starter (od 2017 pod nazwą AS-PL Sp. z o.o.). Państwo Danuta i Andrzej Kaszubowscy swoją działalność rozpoczęli od sprzedaży alternatorów i rozruszników, które magazynowali we własnym mieszkaniu. Przez lata udało się im stworzyć dobrze prosperujący biznes, w którym zatrudnienie znajduje 300 osób. Obecnie spółka należy do czołówki europejskich dostawców części i podzespołów elektrycznych do pojazdów, a produkty marki AS znaleźć można w około 100 krajach na całym świecie.

Jubileuszowy rok postanowiono odpowiednio uczcić. Uznano, że dobrym sposobem będzie stworzenie kontynuacji nakręconego przed kilku laty filmu „Alternator Love Story”, który spotkał się ze świetnym przyjęciem. Okrągła rocznica firmy była najlepszym momentem na premierowy pokaz najnowszej produkcji

„Alternator Crime Story” to kontynuacja niesamowitej przygody Alternatora (w tej roli Wojciech Tremiszewski) i jego kumpla Rozrusznika (Radosław Smużny). Po naprawie ukochanego samochodu, przyjaciele wybierają się na spotkanie z klubem fanów klasycznej motoryzacji. Wspólne wyjście wymyka się spod kontroli, a zakrapiana impreza kończy się dla naszych bohaterów fatalnie. Ich kultowy Volkswagen T3 znika, a odpowiedzialny za całe zamieszanie może być mężczyzna, którego spotkali lata temu. Alternator, Rozrusznik i Klema (Filip Puzyr) organizują akcję, której celem jest odnalezienie i odzyskanie ukochanego wozu.

– Już w 2017 roku, po sukcesie filmu „Alternator Love Story” byliśmy pewni, że kontynuacja historii Alternatora i jego kumpli to tylko kwestia czasu – powiedział Jakub Rewiński, kierownik Działu Marketingu w AS-PL. – Miło było wrócić do tego uniwersum, ale nie tylko ze względu na ciekawą historię przyjaciół, którzy kochają kultowe samochody. Film reklamowy, który stworzyliśmy z ekipą Mova Film, mocno odbiega od typowego przekazu promocyjnego, jaki widujemy na co dzień w telewizji czy w internecie. Podobnie jak w poprzedniej produkcji, tak i tutaj postawiliśmy na ukazanie prawdziwych emocji, które pozwalają nawiązać silną więź z widzem. Film jest zdecydowanie dowodem na to, że można w niesztampowy i angażujący sposób zareklamować taki produkt, jakim jest alternator czy rozrusznik.

Mayo Kucharski, autor scenariusza i reżyser filmów „Alternator Love Story” i „Alternator Crime Story”, stwierdził zaś: – Znalazłem się w wymarzonej sytuacji każdego filmowca. Niezwykle rzadko spotykam się z sytuacją, w której klient daje dużą dozę swobody i pozwala nam wykreować coś świeżego i nieszablonowego. Podczas tworzenia pierwszego filmu, dostaliśmy ogromny kredyt zaufania, który niósł za sobą pewne ryzyko, ale, jak widać, opłaciło się to zarówno nam-twórcom, jak i firmie AS-PL. Film osiągnął postawione przed nim cele i to z nawiązką, a wobec dyskretnego lokowania marki AS-PL nie jest typową kreacją reklamową. Widzowie bardzo to docenili i wierzymy, że tak samo stanie się w przypadku drugiej części, w której pozwoliliśmy sobie na przekroczenie kolejnych granic w niekonwencjonalnym podejściu do tematu.

Dla przypomnienia i wprowadzenia w niesamowity klimat warto najpierw zapoznać się z filmem „Alternator Love Story”. Dzięki temu podczas oglądania najnowszej produkcji, czyli „Alternator Crime Story”, łatwiej będzie wychwycić różne jej „smaczki”.

Zostaw Komentarz