ALZURA Tyre24 oferuje dostawcom różne możliwości rozwoju

26 paź 2022

Cyfrowe kanały sprzedaży i komunikacji stają się coraz ważniejsze także w handlu z klientami biznesowymi. Zmiana zachowań odbiorców wymaga od producentów i hurtowników wprowadzenia fundamentalnej modyfikacji w procesach zaopatrywania klientów.

Technologie marketplace B2B łączą online dostawców i klientów zapewniając wyraźne korzyści obu stronom. Wiele firm z branży motoryzacyjnej chciałoby sprzedawać na platformach B2B, takich jak ALZURA Tyre24, ale z różnych powodów nie może. Wynika to często z braku know-how w zakresie handlu elektronicznego, braku logistyki na małą skalę, nieprzejrzystości cen lub braku możliwości wsparcia – krótko mówiąc, z powodu braku procesów, które są niezbędne w e-commerce. Dotyczy to przede wszystkim producentów, ale także hurtowników. Dlatego ALZURA Tyre24 oferuje dostawcom z branży motoryzacyjnej opcje uczestnictwa dostosowane do ich potrzeb, za pomocą których mogą oni łatwo dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej i poszerzyć swój rynek w całej Europie.

Aby dotrzeć do 40 000 zweryfikowanych klientów firmowych w dziewięciu krajach, ALZURA Tyre24 oferuje trzy opcje uczestnictwa – Direct, Dropshipping, Fulfillment.

Z opłatami transakcyjnymi zaczynającymi się od 0,9 procent, wariant „Direct Supplier” jest najtańszą i najczęściej wybieraną opcją. W wariancie tym wyświetlany jest profil firmy dostawcy.  Wysyłka towaru, fakturowanie, obsługa płatności, ryzyko kredytowe i obsługa klienta w języku ojczystym również leżą po stronie dostawcy. Ponadto rozliczanie faktur za pomocą polecenia zapłaty SEPA.

Przy opcji „Dostawca Dropshipping” to ALZURA AG jest sprzedawcą towaru. Towar jest magazynowany i wysyłany do kupującego przez dostawcę w imieniu ALZURA AG. Fakturowanie, płatności, ryzyko kredytowe, obsługa klienta w języku ojczystym oraz inne procesy posprzedażowe są natomiast obsługiwane przez sprzedawcę. Dostawcy regularnie otrzymują zbiorczą notę uznaniową.

W przypadku opcji „Fulfilment Supplier” sprzedaż i wysyłka są realizowane przez ALZURA AG. Firma przechowuje produkty dostawcy we własnym magazynie i jako dostawca premium oferuje towary w imieniu ALZURA AG. Każde zamówienie złożone do godziny 17:00 jest wysyłane tego samego dnia roboczego, na terenie całej Europy, ekspresem lub ekspresem nocnym. ALZURA AG zajmuje się też płatnościami, ryzykiem kredytowym, obsługą klienta w języku ojczystym oraz innymi procesami posprzedażowymi. Również w przypadku „Fulfilment” dostawcy regularnie otrzymują zbiorczą notę uznaniową.

 

 

 

Zostaw Komentarz