Amortyzatory KYB w wodorowej Toyocie

23 kwi 2021

Fima KYB pochwaliła się, że została dostawcą amortyzatorów do napędzanej ogniwami wodorowymi Toyoty Mirai drugiej generacji.

 

Aby uzyskać lepsze prowadzenie pojazdu, odpowiednią stabilizację podczas pokonywania zakrętów oraz wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy, w napędzanej ogniwami wodorowymi Toyocie Mirai drugiej generacji zastosowano zmieniony układ zawieszenia. Auto ma teraz zawieszenie wielowahaczowe z przodu od góry oraz na dole w osi tylnej.  Z kolei by przeciwdziałać nadmiernym przechyłom bocznym nadwozia, zwiększono sztywność zawieszenia z przodu i z tyłu, do czego przyczyniają się nowe amortyzatory KYB fabrycznie montowane na obu osiach.  Sprawiają one również, że jazda nową wodorową Toyota jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

Pomimo wysokich kosztów produkcji pojazdów napędzanych wodorem, Toyota sprzedała ponad 10 000 egzemplarzy modelu Mirai pierwszej generacji i zamierza zwiększyć sprzedaż do 30 000 sztuk nowego modelu. Ma to być osiągnięte m.in. dzięki obniżeniu koszty wytwarzania systemu ogniw paliwowych aż o 95%.  

Mając na uwadze, że UE ma wprowadzić 30 milionów samochodów bezemisyjnych do 2030 r. i osiągnąć neutralność  klimatyczną do 2050 r., KYB zobowiązuje się współpracować z producentami pojazdów, aby zapewnić światowej klasy zawieszenia dla ich ekologicznych projektów – powiedział Jordan Day, menedżer ds. marketingu KYB Europe.

Zostaw Komentarz