ASTARA Poland zamiast MMC Car Poland

02 sie 2022

Należąca do międzynarodowej grupy ASTARA, firma MMC Car Poland, pełniąca rolę generalnego dystrybutora samochodów, części zamiennych i akcesoriów Mitsubishi Motors w Polsce, zmienia nazwę na ASTARA Poland. Nowa spółka planuje dynamiczny rozwój w polskim sektorze mobilności.

Spółka ASTARA Poland (będąca częścią globalnej grupy ASTARA, wcześniej znanej jako Berge Automocion) to następczyni firmy MMC Car Poland, która od 1996 roku pełni rolę generalnego dystrybutora samochodów, części zamiennych i akcesoriów Mitsubishi Motors w Polsce. Ta funkcja nowej firmy pozostanie bez zmian, w związku z czym będzie ona uczestniczyła w przygotowaniu premier 2 nowych modeli Mitsubishi – całkowicie nowej generacji SUV-a ASX oraz miejskiego modelu COLT, które zadebiutują w 2023 roku.

W ramach nowej strategii ASTARA Poland pracuje także nad rozszerzeniem skali działań, by wkrótce zaprezentować nowe marki. Prace te zbiegają się z procesem transformacji całej branży.

Astara w Polsce to zespół pasjonatów motoryzacji. Duża grupa pracowników pracuje w firmie od 26 lat, czyli od daty powstania spółki. Jako doświadczony zespół ekspertów z branży motoryzacyjnej od ponad ćwierćwiecza odpowiadamy za dystrybucję, sprzedaż i serwis samochodów marki Mitsubishi. W ciągu 26 lat sprzedaliśmy ponad 100 000 samochodów Mitsubishi. Sieć autoryzowanych stacji dealerskich Mitsubishi Motors w Polsce tworzy obecnie 26 punktów sprzedaży i 40 stacji serwisowych, w których łącznie znajduje zatrudnienie około 1000 osób.
Od zawsze nasza strategia była skoncentrowana na kliencie i jego potrzebach. Teraz dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ASTARA będziemy potrafili w jeszcze większym stopniu odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów, proponując różnorodne formy własności i użytkowania pojazdów – od zakupu z wieloma formami finansowania, przez krótko i długookresowy wynajem a także subskrypcję i systemy łączności. Pracujemy również nad planami współpracy z innymi markami i wdrożenia innowacyjnych systemów dystrybucji, mobilności i łączności. Jednym z przykładów jest kooperacja z ASTARA Western Europe w celu integracji działań dla Isuzu Poland – polskiego przedstawicielstwa tej marki, która obecnie dzieli z nami przestrzeń biurową
. – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor operacyjny ASTARA Poland.

Działająca od 1979 roku Astara to jedna z największych na świecie grup przedsiębiorstw, zapewniających produkty i usługi w obszarze motoryzacji oraz mobilności na trzech kontynentach, w 17 krajach. Sprzedająca ponad 230 000 pojazdów rocznie, Astara jest obecna w Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Austrii, Belgii, Finlandii, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Szwecji, Szwajcarii, Argentynie, Boliwii, Chile, Kolumbii, Peru i na Filipinach, reprezentując 30 marek samochodów.

Zostaw Komentarz