Auto Partner powiększa hub

16 lis 2020

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, zadecydowała o powiększeniu swego magazynu w Pruszkowie.

Dynamiczny rozwój skali działania na rynku europejskim był jedną z głównych przyczyn podjętej przez Grupę Auto Partner decyzji o zwiększeniu powierzchni magazynowej hubu w Pruszkowie. Wynajmowany w tej podwarszawskiej miejscowości magazyn rozrośnie się o ponad 4,3 tys. m2, czyli do blisko 13 tys. m2. Zgodnie z umową podpisaną z MLP Group, jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych zarządzającym MLP Pruszków II, przekazanie gotowego obiektu nastąpić ma 1 kwietnia przyszłego roku.

Obecnie magazyn Auto Partner w Pruszkowie ma 8,5 tys. m2 i zaopatruje 34 filie Grupy (spośród 90 istniejących) oraz 4 przedstawicielstwa zagraniczne: Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Około 3,8 tys. m2 dodatkowej powierzchni zostanie przeznaczonych na cele magazynowe, a kolejne 490 m2 stanowić będzie część biurowo-socjalna.

– Wraz z dynamicznym wzrostem skali działania zdecydowaliśmy się na rozbudowę powierzchni magazynowej w Pruszkowie z 8,5 tys. do blisko 13 tys. m2. Dziś w Grupie mamy łącznie ponad 100 tys. m2 powierzchni magazynowej. Od lat współpracujemy z MLP Group, bo zapewnia nam nowoczesną przestrzeń magazynową, świetnie dopasowaną do naszych potrzeb. Magazyn w Pruszkowie działa od 2017 roku i wspiera naszą dystrybucję w kraju jak i za granicą – powiedział Andrzej Manowski, wiceprezes Auto Partner.

Zostaw Komentarz