Auto Partner z rekordową sprzedażą

08 sty 2021

Grupa Auto Partner, należąca do czołowych polskich dystrybutorów części samochodowych, wypracowała w 2020 roku rekordowy przychód ze sprzedaży, bo sięgający 1,7 mld zł. Oznacza to wzrost o 13% rok do roku.  

Po spowolnieniu przychodów w wyniku wiosennego lockdownu, już w II półroczu Auto Partner odnotował dwucyfrową dynamikę sprzedaży. W IV kwartale wyniosła ona +18% r/r (433,5 mln zł), zaś w grudniu sięgnęła 24% (131,2 mln zł). Wyniki te firma zawdzięcza regularnie zwiększanej skali działania, zarówno na rynku krajowym, jak i rynkach zagranicznych, których udział, dodajmy, stale rośnie.

– Rok 2020 był dla nas katalizatorem zmian, okazją do optymalizacji procesów działania. Mimo pandemii kontynuowaliśmy strategiczne cele, takie jak dalsza poprawa rentowności, wzrost skali działania czy umacnianie obecności na nowych rynkach. Nawet w najtrudniejszych momentach związanych z obostrzeniami utrzymaliśmy ciągłość działania, realizowaliśmy dostawy na czas i wspieraliśmy warsztaty w ich bieżącej działalności.
Po chwilowym spowolnieniu w czasie wiosennego lockdownu szybko powróciliśmy do comiesięcznych wzrostów sprzedaży. W efekcie miniony rok zakończyliśmy rekordowym w historii Auto Partner poziomem przychodów. Rośniemy szybciej niż rynek. Niepewność związana z dalszymi obostrzeniami i ich wpływem na rynek to kluczowe ryzyka, przed którymi stoi nie tylko nasza branża, ale biznes w Polsce i na świecie. Dystrybucja części to jednak rynek stosunkowo odporny na ewentualne wahania koniunktury i dający możliwości, które potrafimy wykorzystać –
mówi Piotr Janta, wiceprezes zarządu Auto Partner S.A.

Zostaw Komentarz