AXONE Nemo – rewolucja w diagnostyce

10 paź 2016

AXONE Nemo to dwunastocalowy tablet diagnostyczny o innowacyjnych rozwiązaniach, sprawiających, że należy on  najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń diagnostycznych.

AXONE Nemo jest urządzeniem o specyfikacji technicznej dorównującej najlepszym tabletom dostępnym na rynku, jednakże wyróżniającym się wśród nich specjalną konstrukcją umożliwiającą pracę w trudnych warunkach warsztatowych. Imponuje szybkością przeprowadzania wszystkich operacji diagnostycznych, zastosowano w nim bardzo wydajne akumulatory, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na wstrząsy. Nie straszny mu nawet upadek do wody, chronione międzynarodowymi patentami rozwiązanie TEXA sprawia, że urządzeniu utrzymuje się na powierzchni wody.

Wykonana ze stopu magnezu obudowa nadaje sprzętowi niespotykaną wytrzymałość i sztywność, zarazem czyniąc go niezwykle lekkim. Ma również ona tę zaletę, że doskonałe odprowadza ciepła, dzięki czemu możliwe było umieszczenie w niej niezwykle wydajnych podzespołów. W tablecie użyto także innych wysoko zaawansowanych elementów: 12-calowego, pojemnościowego ekranu o rozdzielczości 2440×1820, szkła Gorilla Glass, processora Intel® Quad Core N3160, pamięci RAM 8 GB, dysku SSD 250 GB, wi-fi Dual-channel, energooszczędnego Bluetooth® 4.0.

axone_nemo_effetto_schermatePołączenie dotykowego ekranu z nowym interfejsem graficznym sprawia, że użytkowanie AXONE Nemo jest intuicyjne i komfortowe. Nowe oprogramowanie IDC5, będące sercem urządzenia, ma całkowicie przeprojektowaną architekturę typu „user experience” oraz wykorzystuje “touch gesture”, umożliwiając kontrolę interfejsu graficznego np. poprzez przesuniecie palcami po ekranie z góry na dół w celu dotarcia do pożądanych funkcji. Pozwala także powiększać tekst i inne elementy.

Z myślą o ciągłym rozwoju IDC5, AXONE Nemo został wyposażony w pakiet czujników, który składa się z barometru, akcelerometru, żyroskopu, kompasu i czujnika światła. Inną cechą wyróżniającą ten tablet jest użycie dwóch kamer o rozdzielczości 5 megapikseli, jednej z przodu i jednej z tyłu. Ta druga ma autofocus i towarzyszy jej lampa błyskowa/latarka. Jest to bardzo przydatne podczas robienia zdjęć elementów i podzespołów pojazdu.

Kolejną nowością wprowadzoną przez AXONE Nemo jest możliwość szybkiego mocowania (na magnes) modułów pozwalających znacznie rozbudować zdolności pomiarowe oraz kontrolne urządzenia. Można je powiększyć, np. dzięki modułowi termowizyjnemu, służącemu do wykonywanie bardzo dokładnych testów i kontroli, także w pojazdach elektrycznych i hybrydowych coraz częściej spotykanych na rynku. Z kolei dzięki modułom Ethernet Broad R i DoIP/LAN, tablet będzie łączyć się bezpośrednio z samochodami wyposażonymi w nowy standard ISO 13400 (DoIP Diagnostic over Internet Protocol).

Dodać jeszcze należy, że AXONE Nemo bez problemu komunikuje się ze wszystkimi urządzeniami diagnostycznymi i pomiarowymi TEXA – począwszy od linii NAVIGATOR (Navigator NANO S, NAVIGATOR TXTs, NAVIGATOR TXBe), poprzez linię analizy spalin (GASBOX, OPABOX, RC3, RC2) oraz pomiarów elektrycznych (TwinProbe i UNIProbe), kończąc zaś na TPS KEY do obsługi systemów TPMS.

Na podstawie materiałów firmy TEXA

Zostaw Komentarz