Battery Point, czyli korzyść
dla wszystkich

15 gru 2020

Wspólnie z firmą Clarios, producentem akumulatorów VARTA, Inter Cars rozpoczął projekt Battery Point. Przedsięwzięcie jest kierowane do użytkowników samochodów, ale powinno przynieść wymierne korzyści również warsztatom biorącym w nim udział.

Program Battery Point, prowadzony przez firmy Clarios i Inter Cars, był przygotowywany tak, by korzyści z niego mieli zarówno kierowcy jak i warsztaty. W przypadku użytkowników pojazdów korzyściami tymi mają być:

 • profesjonalna wymiana akumulatora,
 • bezpieczeństwo,
 • komfort i wygoda,
 • fachowe doradztwo,
 • niezawodność,
 • prosty i szybki sposób dokonania usługi.

Dla warsztatów określono je zaś następująco:

 • ogólnopolska reklama usługi,
 • szeroka kampania promocyjna w Internecie,
 • obecność w bazie polecanych i rekomendowanych warsztatów,
 • wsparcie marketingowe,
 • budowanie i ocieplanie relacji warsztat-kierowca.

Cały pomysł zrodził się po analizie wyników badań przeprowadzonych w 2019 r. przez firmę MotoData a dotyczących rynku osobowego. Otóż wyszło z nich, że aż 54% użytkowników samochodów, którzy mieli problem z akumulatorem, kupiło i wymieniło go samodzielnie. Tymczasem czynność ta z roku na rok staje się coraz bardziej skomplikowana ze względu na coraz bardziej zaawansowane systemy elektroniczne stosowane w pojazdach. W wielu przypadkach nie wystarcza już w miejsce starego akumulatora zamontować nowy, nieodzowne po wymianie okazuje się jeszcze przeprowadzenie tzw. adaptacji. Stąd właśnie zrodził się pomysł na program Battery Point, czyli ogólnopolską, szeroko realizowaną kampanię informacyjno-reklamową, której celem jest ostrzeżenie kierowców przed niepożądanymi skutkami samodzielnej wymiany akumulatora. Program ma jednocześnie zapewnić wsparcie i eksperckie doradztwo w zakresie:

 • doboru odpowiedniego akumulatora,
 • wyjaśnienia różnic między kablami rozruchowymi oraz potrzeby ich posiadania,
 • wyboru profesjonalnej realizacji usługi,
 • przedstawienia kierowcom gotowej listy sprawdzonych warsztatów, do których mogą się udać, gdy zajdzie konieczność wymiany akumulatora.

– Wspólnie z firmą Clarios, właścicielem marki VARTA, zbudowaliśmy narzędzie, którego zadaniem jest wspieranie kierowców potrzebujących usługi wymiany akumulatora. Mamy nadzieję, że doświadczenie takich marek jak VARTA i Inter Cars, pomoże klientom podjąć właściwą decyzję w chwili konieczności wymiany akumulatora i zwrócą się z tym problemem do jednego z rekomendowanych przez nas warsztatów – mówi Michał Adamaszek, dyrektor Segmentu Akumulatory, odpowiedzialny za rozwój projektu.

W materiałach przygotowanych z myślą o programie Battery Point, kierowcy znajdą rady i wskazówki dotyczące zarówno eksploatacji akumulatora, jak i jego doboru i zakupu. Poza odpowiedziami na standardowe pytania typu: jak sprawdzić napięcie akumulatora, czy typ prostownika ma znaczenie, czym się kierować przy wyborze akumulatora, dowiedzieć się również można jak otworzyć zamek centralny, gdy akumulator się całkowicie rozładował lub na co zwrócić uwagę kupując przewody rozruchowe i jak z nich prawidłowo korzystać. W materiałach umieszczono również informacje o warsztatach, które przystąpiły do programu Battery Point, co dla tych serwisów jest potwierdzeniem ich fachowości i swoistą rekomendacją, ale też stanowi ogólnokrajową reklamę. Podsumowując, dzięki projektowi Battery Point kierowcy w łatwy i szybki sposób będą mogli znaleźć serwis, w którym w sposób fachowy przeprowadzą diagnostykę lub wymianę akumulatora, zaś warsztaty zyskają klientów.

– Według badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Clarios, 34% akumulatorów sprawdzanych w warsztatach w całej Europie, było w złym stanie technicznym i wymagało wymiany. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że kierowcy potrzebują pomocy już nie tylko przy samej wymianie akumulatora, ale coraz częściej oczekują profesjonalnej obsługi, doradztwa i fachowej wiedzy w całym okresie jego eksploatacji. Dlatego aby zagwarantować kierowcom usługi najwyższej jakości, od lat wspieramy profesjonalne warsztaty, dostarczając im pełna gamę akumulatorów VARTA oraz zapewniając im wiedzę i narzędzia – dodaje Magdalena Broszkiewicz, Marketing Manager z firmy Clarios.

Należy jeszcze wspomnieć, że kampania promocyjna projektu prowadzona jest na stronie www.batterypoint.pl, Youtube, Facebooku oraz w innych social mediach. Właśnie znalazł się tam pierwszy z krótkich filmów tworzących cykl „Elektryzujące Historie”, mający uświadomić kierowcom, że sprawnie działający akumulator może mieć bezpośrednie przełożenie na ich codzienne życie. Organizatorzy programu liczą, że wspomniane kanały komunikacji staną się jednocześnie platformami wymiany opinii, skupiającymi właścicieli warsztatów, mechaników i kierowców.

Zostaw Komentarz