Bezpieczny test ciągłości z DX.V12

28 paź 2015

DX.V12_PHU01DX.V12 to oznaczenie narzędzia diagnostycznego stworzonego przez firmę FACOM specjalnie dla mechaników. Nowy autotester wyświetla tylko najważniejsze informacje, jest prosty w użyciu i pozwala jednoznacznie odczytać wynik pomiaru. Przeprowadzenie testu ciągłości obwodu elektrycznego samochodu zajmie z nim tylko 5 minut.

Standardowe multimetry i woltomierze, mimo że potrzebne w warsztacie, często nie są przystosowane do napięć stosowanych w samochodach. Ich używanie może spowodować zagrożenie porażenia prądem lub doprowadzić do zwarcia i uszkodzenia elektronicznych podzespołów auta. Stworzony z myślą o mechanikach DX.V12 pozwala uniknąć takich sytuacji, dzięki dostosowaniu do warunków pracy podczas diagnostyki układu elektrotechnicznego samochodu. Prezentuje przy tym wynik w najprostszy i najczytelniejszy sposób.

Autotester DX.V12 został przystosowane do testowania ciągłości obwodu elektrycznego w samochodzie. Woltomierz urządzenia, działający w zakresie 0-49 V DC, pozwala wykryć sygnały PWM/MLI, a więc sygnały napięciowe modulowane poprzez zmianę ich wypełnienia, automatycznie sygnalizując ich obecność. Jednocześnie zakres pracy omomierza (0 – 40 MΩ) umożliwia wykonanie pomiaru ciągłości dla lamp, bezpieczników, przełączników i innych elementów obwodu elektrycznego w samochodzie.

Wszystkie potrzebne do sprawnej pracy informacje wyświetlane są na czytelnym ekranie w trzech kolorach: białym, zielonym i czerwonym.

DX.V12_PH01Urządzenie ma schowek na akcesoria oraz jest odporne na wstrząsy i ubrudzenie smarami i olejami. W skład kompletu jaki otrzymuje nabywca, poza samym testerem, wchodzą także 2 sondy dotykowe, 2 zaciski krokodylki, 2 kable oraz bateria.

Zostaw Komentarz