Bezpłatna kontrola stanu aut z Ukrainy

14 mar 2022

Obywatelom Ukrainy, którzy uciekając przed wojną przyjechali swoimi samochodami do Polski sieć warsztatów O.K. Serwis oferuje bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdu. W jej ramach mechanicy sprawdzą stan podzespołów odpowiadających za bezpieczeństwo i zachowanie mobilności samochodu.

 

Wojna w Ukrainie spowodowała masową emigrację ludzi szukających pokoju i bezpieczeństwa. Części z nich udało się przekroczyć granicę własnymi samochodami, które mogą okazać się bardzo pomocne w podejmowaniu nowej pracy na terenie Polski.

Wielu mieszkańców Ukrainy opuszczając swój kraj wsiadło do samochodu i wyjechało z ojczyzny pozostawiając za sobą wszystko co mieli. Chroniąc najcenniejsze – swoje życie – przyjechali do Polski i tu będą przez jakiś czas żyli i pracowali. Samochód, a zwłaszcza sprawny i bezpieczny samochód, może także okazać się ważnym źródłem utrzymania i pomóc w tym niezwykle trudnym czasie. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą przyjaznej i bezpłatnej kontroli stanu technicznego pojazdów przeprowadzanej w naszej sieci warsztatów – mówi Jacek Adamus, koordynator sieci O.K Serwis.

Aby skorzystać z programu bezpłatnej kontroli wystarczy wypełnić formularz w języku ukraińskim na stronie: https://www.okserwis.pl/online-booking-ua lub zadzwonić pod numer 22 100 47 44 (obsługa w j. polskim). Po otrzymaniu zgłoszenia doradcy znajdą właściwy warsztat i skontaktują się z właścicielem pojazdu drogą mailową lub telefoniczną. Kontrola stanu technicznego pojazdu obejmie sprawdzenie układów hamulcowego, napędowego, wydechowego, zawieszenia i opon oraz płynów eksploatacyjnych.

– Zdajemy sobie sprawę, że wyjeżdżając z Ukrainy myśl o sprawnym aucie sprowadzała się jedynie do tego, aby dojechać do Polski. Jednak teraz, zadbanie o pojazd może okazać się kluczowe dla zachowania jego mobilności i zapewnienia sobie i rodzinie środków do życia. Chcemy pomóc w obszarze, w którym mamy największe kompetencje. Wykonujemy pierwszy krok w stronę tych, którzy chcieliby skorzystać z takiej kontroli. Czas pokaże z jakim zainteresowanie spotka się ta usługa i czy będzie przez nas rozwijana – dodaje Jacek Adamus.

Ze względów logistycznych akcja bezpłatnej kontroli stanu technicznego obejmuje samochody zarejestrowane w Ukrainie.

 

Zostaw Komentarz