BILSTEIN chwali rok

11 sty 2021

W minionym roku BILSTEIN zanotował wzrost sprzedaży amortyzatorów na polskim rynku. Udało się także zrealizować dwa projekty – akcję edukacyjną z testerem zawieszenia i wsparcie Małgorzaty Rdest w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Wydarzenia na świecie mocno zaburzyły w 2020 roku funkcjonowanie rynku motoryzacyjnego. Na kilka tygodni wstrzymano produkcję nowych samochodów, co przełożyło się także na sytuację tysięcy kooperantów. Jednym z nich jest firma BILSTEIN, dostarczająca na pierwszy montaż amortyzatory i moduły zawieszeń do samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

Zamknięcie fabryk nie było rozważane, albowiem znaczna część produkcji przeznaczona jest na aftermarket. W tym segmencie marka BILSTEIN odnotowała wzrost sprzedaży w Polsce. Co ciekawe, na tle odpowiedników seryjnych amortyzatorów z gamy B4 Replacement uwypukliło się większe zainteresowanie ofertą B6 Performance. Z pozoru serie te niewiele różnią się od siebie, ale zalety Performance można poczuć podczas jazdy samochodem.

Wzrost sprzedaży miał dwie przyczyny. Po pierwsze, w związku z epidemią zamieniamy komunikację publiczną na własne środki transportu. Cieszy przy tym, że pomimo tych zawirowań kierowcy zwracają uwagę na stan techniczny swoich pojazdów. Po drugie to efekt naszego zaangażowania w sport motorowy. Od dwóch lat w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wspieramy Małgorzatę Rdest. BILSTEIN to nie tylko logo na kombinezonie, ale również układ zawieszenia pucharowego Leona Racer. Skojarzenie osiągnięć z marką przynosi nam wymierne korzyści – mówi Tomasz Siemek, brand manager marki BILSTEIN w Polsce.

Pomimo licznych przeszkód w minionym roku udało się także zrealizować kolejną edycję akcji z bezpłatnym testerem zawieszenia BILSTEIN. Z tej możliwości – w turze przed i powakacyjnej – skorzystało ponad dwa tysiące polskich kierowców. I znów wyniki kontroli stanu amortyzatorów były na co najmniej satysfakcjonującym poziomie.

Miniony rok zmienił również plan naszych szkoleń technicznych. Tak jak wszyscy reagowaliśmy na sytuację i bezpośrednie spotkania zamieniliśmy na formę on-line. Mamy duże uznanie dla mechaników i przedstawicieli warsztatów, że znaleźli czas, aby uczestniczyć w naszych webinarach. W 2021 roku nie tylko utrzymamy ten sposób komunikacji, ale i zaprezentujemy nowy kompleksowy projekt – dodaje Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

 

Zostaw Komentarz