BILSTEIN DampTronic w BMW

23 paź 2017

Nabywcy BMW serii 5 mogą wybrać opcjonalne zawieszenie Dynamic Damper Control. Pod nazwą tą kryje się konstrukcja firmy BILSTEIN – DampTronic. 

– Kierowca BMW nowej serii 5 z systemem BILSTEIN DampTronic może bezstopniowo zmieniać charakterystykę tłumienia amortyzatorów w dwóch zakresach – Comfort i Sport. W praktyce oznacza to ustawienie charakterystyki zawieszenia na „miękką” lub „twardą” – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce. – Służy do tego przycisk umieszczony na kokpicie, a zmiany można dowolnie dokonywać podczas jazdy samochodem. Co ważne, niezależnie od wyboru, parametry ustawienia zawsze dobrane są tak, by zapewniały maksymalną przyczepność kół do nawierzchni, a tym samym bezpieczeństwo na drodze – dodaje.

Amortyzatory BILSTEIN z technologią DampTronic od wielu lat wykorzystywane są na pierwszy montaż przez marki BMW, Mercedes czy Porsche. Stanowią też zamiennik w modelach samochodów fabrycznie wyposażonych w elektroniczny system regulacji zawieszenia. W ofercie BILSTEIN technologia DampTronic dostępna jest w amortyzatorach z serii Replacement B4 oraz Performance B6 i B16.

 

Zostaw Komentarz