BILSTEIN – instruktaż filmowy

25 kwi 2020

 

Coraz więcej modeli samochodów osobowych wyposażanych jest w zawieszenie pneumatyczne BILSTEIN. W odpowiedzi na liczne postulaty mechaników ich producent przygotował serię filmów instruktażowych dotyczących serwisowania i wymiany elementów zawieszenia tego typu.

 

Pierwszym na rynku samochodem seryjnie wyposażonym w zawieszenie pneumatyczne BILSTEIN był Mercedes W220. Marka ze Stuttgartu wprowadza to rozwiązanie do kolejnych modeli – od klasy C, poprzez GLC i GLE po S. Na miechy powietrzne BILSTEIN decydują się także inni producenci. Dziś takie modele oferuje BMW, Jaguar i Land Rover oraz grupa VW w Audi, Bentleyu, Porsche i Volkswagenie.

– Chociaż są to modele z wyższej półki, coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Ich serwisowanie może stanowić intratną pozycję w ofercie warsztatu samochodowego, jednak wielu mechaników boi się podejmowania tej usługi. Zupełnie niepotrzebnie, bowiem wystarczy przestrzegać paru stałych zasad. Pozostałe czynności są podobne, jak przy zwykłych amortyzatorach. Przekonują się o tym uczestnicy naszych szkoleń teoretycznych i praktycznych, które prowadzimy w całej Polsce – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, przedstawicielstwie producenta amortyzatorów BILSTEIN w Polsce.

BILSTEIN przygotował również serię filmów instruktażowych obrazujących krok po kroku postępowanie z każdym modelem samochodu. Liczy ona aż 39 odcinków, z których połowa dotyczy gamy Mercedesa.

Wszystkie filmy udostępnione zostały bezpłatnie na platformie YouTube (kanał BILSTEIN technical). I co ważne, każdy z polskim lektorem.

Zostaw Komentarz