Bilstein na lekcjach

23 gru 2022

Jednym z obszarów działania specjalistów z firmy Bilstein jest edukacja uczniów szkół zawodowych i profilowych – mechanicznych. Szkolenia dopasowane są do potrzeb i możliwości lokalnych placówek oświatowych i pozostają w zgodzie z ramowym programem nauczania. W ostatnim czasie eksperci Bilstein odwiedzili Siedlce i Przeworsk.

 

Bilstein to jedna z najbardziej popularnych marek dostarczająca amortyzatory na pierwszy montaż. Znana jest m.in. z zawieszenia pneumatycznego, np. opracowanej wspólnie z Mercedesem technologii Airmatic czy zawieszenia do samochodów terenowych. Jej eksperci regularnie goszczą w szkołach o profilu samochodowym, a zajęcia przez nich prowadzone spotykają się z aprobatą nauczycieli, którzy widzą w tym cenne uzupełnienie bazy programowej. Cieszą się także zainteresowaniem uczniów, gdyż poznawanie najnowszych rozwiązań technicznych, dostęp do unikalnych materiałów, zdjęć i opracowań, a przede wszystkim praktyczna wiedza warsztatowa jest czymś, co od zawsze przyciąga uwagę młodych, ambitnych ludzi. Najlepsi uczniowie przygotowują się w ten sposób do przyszłej pracy i to niezależnie od tego czy zwiążą się kiedyś z firmą Bilstein, czy podążą inną drogą związaną z mechaniką pojazdową.

Szkoła uczy podstaw, resztę mogą przekazać eksperci albo w ramach dodatkowych zajęć, takich jak te organizowane przez Bilstein, albo później, już na etapie praktyk zawodowych czy początkowego okresu pracy – mówi Jacek Bester, nauczyciel ZSZ w Przeworsku.

Warto w tym miejscu dodać, że Bilstein obok programu szkoleń wyjazdowych dysponuje także rozbudowanym systemem kształcenia zdalnego w formie on-line. Program przyspieszył w okresie pandemii. Obecnie nadal jest rozwijany w oparciu o tzw. wirtualne sale szkoleniowe, ponieważ pozwala na pokonanie odległości i oszczędza czas.

Zostaw Komentarz