BILSTEIN oferuje bezpłatną kontrolę amortyzatorów

31 maj 2022

Marka BILSTEIN powróciła do Polski z kolejną edycją akcji z udziałem mobilnego testera zawieszenia. Na podstawie szybkiego badania na tym urządzeniu, można realnie ocenić stan techniczny amortyzatorów.

Sprawne zawieszenie ma kluczowe znaczenia dla bezpiecznego użytkowania samochodu. Dotyczy to m.in. amortyzatorów, których wszelkie usterki przekładają się na zachowanie pojazdu, tak podczas jazdy, jak i hamowania.

– Amortyzatory są ukrytym elementem samochodu, dlatego nawet ich uszkodzenie mechaniczne jest trudne do zauważenia. Jednak o wiele częstszym powodem do ich wymiany jest po prostu zużycie techniczne. To naturalny, ale i niosący ze sobą niebezpieczeństwo proces. W trakcie codziennej jazdy kierowca przyzwyczaja się do stopniowej utraty parametrów pracy zawieszenia, przez co nie jest w stanie dostrzec zachodzących zmian. Trudniej więc wychwycić moment konieczności wymiany amortyzatorówmówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

Jednym ze sposobów na ujawnienie nieprawidłowości w pracy zawieszenia są okresowe badania techniczne pojazdów. Jednak sprawdzian na stanowisku kontrolnym można uznać za pobieżny, na jego podstawie diagnosta wykryje jedynie poważne uszkodzenia. Polska nie jest tu wyjątkiem, z czego zdają sobie sprawę przedstawiciele marki BILSTEIN, pod którą konstruowane i produkowane są dobrze znane na rynku amortyzatory. Dlatego też BILSTEIN od wielu lat prowadzi globalną akcję z użyciem mobilnego testera zawieszenia.

Zasada naszego badania jest bardzo prosta. Na specjalnie skonstruowanej płycie badamy osobno przyczepność każdego z kół. Na tej podstawie obliczany jest stan zużycia amortyzatorów i elementów zawieszenia. W większości przypadków wynik jest pozytywny, ale nie zawsze tak jest za pierwszym razem. Niestety, wielu kierowców bagatelizuje systematyczną kontrolę ciśnienia w kołach. A już nawet niewielkie nieprawidłowości przekładają się na pracę zawieszenia, a tym samym zachowanie samochodu na drodze – dodaje Andrzej Wojciech Buczek.

Obecnie marka BILSTEIN prowadzi w Polsce kolejną edycję akcji z mobilnym testerem zawieszenia. Mogą z niego skorzystać bezpłatnie wszyscy kierowcy samochodów osobowych i dostawczych. Badanie trwa około 10 minut i zawsze poświadczone jest wydrukiem z uzyskanymi wynikami. Na koniec są one omawiane z każdym kierowcą, który otrzymuje indywidualne zalecenia odnośnie dalszej eksploatacji pojazdu.

W ramach obecnej edycji akcji mobilne stanowisko pojawi się w następujących miejscach:

 

Zostaw Komentarz