BILSTEIN w programie szkoleń Repxpert

21 sp. 2021

Po dwóch wiosennych sesjach, BILSTEIN kontynuuje szkolenie mechaników samochodowych w ramach programu Repxpert. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, szkolenia są jedną z podstawowych form wsparcia mechaników przez markę BILSTEIN.

 

Doświadczenia marki BILSTEIN wskazują, że wśród uczestników przeprowadzanych przez nią szkoleń, jednakową popularnością cieszą się zagadnienia teoretyczne z budowy i serwisowania amortyzatorów, jak i praktyczne zajęcia na stanowisku warsztatowym. Niestety oferta i częstotliwość prowadzonych zajęć musiały w ostatnich kilkunastu już miesiącach ulec zmianie z powodu obostrzeń związanych z koniecznością zachowania dystansu społecznego, stąd pomysł przeniesienia szkoleń w wymiar wirtualny.

Z komentarzy mechaników wiemy, że wyznaczone terminy nie zawsze pozwalają na skorzystanie ze szkoleń. Jednocześnie poszukują oni wiedzy w internecie – od podstawowych kwestii po złożone rozwiązania. Odpowiedzią na te potrzeby jest wirtualny program Schaeffler Repxpert, obejmujący kompleksowo budowę pojazdów mechanicznych. Pozwala on połączyć szkolenie BILSTEIN z marką FAG i szerzej spojrzeć na konstrukcję i pracę zawieszenia – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

Pierwsze szkolenia BILSTEIN i FAG miały miejsce w pierwszej połowie 2021. Obejmowały one wiele aspektów, takich jak typy i budowa amortyzatorów, czynności kontrolne i serwisowe, diagnostyka i przyczyny uszkodzeń. Ważną częścią było pokazanie i omówienie praktycznych przykładów pochodzących z warsztatów samochodowych. W trakcie zajęć udostępniano panel czatu do bieżącego zadawania pytań lub zgłaszania próśb o późniejszy kontakt indywidualny.

Również w najbliższych miesiącach będzie można skorzystać z tych zajęć. Uczestnictwo w nich jest otwarte, ale dostęp do części interaktywnej wymaga wcześniejszej rejestracji. Ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

 

Zostaw Komentarz