Bio Service pomocą w gospodarowaniu odpadami

22 cze 2021

Restrykcyjne przepisy sprawiają, że warsztaty potrzebują fachowej pomocy przy utylizacji odpadów, m.in. akumulatorów i przepracowanych olejów. Od kilku już lat usługę taką punktom naprawy pojazdów oferuje Inter Cars.

Przedstawiciele Inter Cars wskazują, że oferowane przez firmę usługi Bio Service cieszą się dużym zainteresowaniem, co potwierdzają najnowsze dane. Podpisanych zostało już ponad 3,2 tysiąca. umów na odbiór odpadów, z czego aż 520 z nich w 2020 roku. Organizatorzy spodziewają się, że do programu dołączą kolejne warsztaty.

W ubiegłym roku odebrano 1 835 ton odpadów – zużytych olejów, akumulatorów, płynów, filtrów, opakowań oraz szkła. Oddzielną kategorię stanowi zużyte ogumienie, którego w ubiegłym roku odebrano: 1,8 tys. opon motocyklowych, 379,9 tys. opon osobowych i 13 tys. opon ciężarowych.

W ramach programu Bio Service warsztaty mają zapewniony kompleksowy odbiór odpadów pochodzących z ich działalności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zużyte części, płyny, opony czy akumulatory są przekazywane do profesjonalnej utylizacji albo recyklingu.

Bio Service to również program lojalnościowy dla warsztatów. Inter Cars częściowo refinansuje koszty utylizacji na podstawie zakupów w firmie.

 

 

 

1 comments

Zostaw Komentarz