BMW i3 – dziwny hałas podczas jazdy po nierównej drodze

07 cze 2021

Autodata to dla mechaników samochodowym nie tylko źródło różnego rodzaju informacji potrzebnych przy obsłudze i naprawach pojazdów, ale także poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów z diagnostyką samochodu czy skutecznym usunięciem awarii.

Z możliwości tej postanowili skorzystać pracownicy pewnego warsztatu, gdy pojawiło się w nim elektryczne BMW i3, którego właściciel skarżył się na dziwny hałas dobiegający z okolic słupka B podczas jazdy po wyboistej drodze. W trakcie prób mechanicy potwierdzili, że zjawisko takie rzeczywiście zachodzi, nie byli jednak w stanie ustalić co jest źródłem irytujących dźwięków.

W odpowiedzi na to zgłoszenie specjaliści z Autodata napisali, że spotkali się z taką usterką kilkakrotnie – jest ona spowodowana uderzaniem w mechanizm zamka drzwi kierowcy cięgna łączącego ten zamek z jego siłownikiem – i przedstawili rozwiązanie problemu. Otóż w sytuacji takiej trzeba pomiędzy mechanizmem zamka i cięgnem umieścić podkładkę z pianki (rys.), którą można znaleźć w ofercie części zamiennych BMW. Po dokonaniu naprawy jak zwykle należy odbyć jazdę próbną, aby sprawdzić, czy usterka została skutecznie usunięta.

 

 

 

Zostaw Komentarz