BMW serii 1 – brzęczenie spod podłogi

05 mar 2021

Autodata jest dobrze znana mechanikom samochodowym, jako bogate źródło informacji na temat przeglądów, konserwacji, diagnostyki i napraw pojazdów. Bywa też traktowana jako ostatnia deska ratunku, gdy mechanicy w żaden sposób nie mogą sobie poradzić z usunięciem niedomagań auta, które trafiło do ich serwisu. Oto przykład.

Specjaliści Autodata otrzymali z jednego z warsztatów zapytanie o uciążliwe odgłosy w samochodzie BMW. List brzmiał mniej więcej tak:

„Pochodzące z 2012 roku BMW serii 1 naszego klienta wydaje brzęczący dźwięk podczas jazdy z prędkością powyżej 90 km/h. Odgłosy te, co potwierdziliśmy ponad wszelką wątpliwość w trakcie jazdy próbnej, dobiegają spod auta. Zaczęliśmy oczywiście od dokładnego sprawdzenia czy wszystkie śruby mocujące osłony podwozia są należycie dokręcone, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Skontrolowaliśmy także mocowanie elementów wydechu, lecz również nic się nie poprawiło. Ponieważ mimo drobiazgowych oględzin nie zauważyliśmy niczego, co mogłoby spowodować awarię, zwracamy się o pomoc”.

W odpowiedzi specjaliści z Autodata napisali, że z tego typu objawami już wcześniej spotykali się w kilku modelach BMW, a przyczyną była zbyt dużą szczelina między osłonami chroniącymi przednią i środkową część podwozia. Poradzili, aby zdjąć osłonę z środka, dokładnie wyczyść obszar wskazany na rysunku i nalepić nań podkładkę piankową dostępną w sieci sprzedaży części BMW. Potem należy już tylko zamontować osłonę i odbyć jazdę próbną by sprawdzić czy usterka została usunięta.

Zostaw Komentarz