By doradzić, trzeba wiedzieć

05 lut 2021

Firma NOCO oferuje szeroką gamę urządzeń do rozruchu rozładowanych akumulatorów bądź ich ładowania. Dlatego przykłada dużą wagę do szkolenia sprzedawców tych urządzeń, bo tylko mając odpowiedną wiedzę są oni w stanie dobrze doradzić kupującym.

 

Nie od dziś wiadomo, że najefektywniejszym sposobem szkolenia sprzedawców są te prowadzone przez przedstawicieli producentów. Kiedyś miały one postać bezpośrednich spotkań, ostatnio z oczywistych względów odbywają się on-line. W taki też sposób już na początku roku zostały zrealizowane spotkania przedstawicieli firmy NOCO z handlowcami sieci Elit Polska i Moto-Profil.

– Pomimo, że firma NOCO ma ponad stuletnią historię, w Polsce proces budowania dystrybucji rozpoczął się właściwie od początku 2020 roku. Równolegle prowadzimy dla naszych partnerów szkolenia produktowe. To cenne doświadczenie dla obu stron, bo oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej mamy możliwość odpowiadania na konkretne pytania uczestników. My z takich rozmów dowiadujemy się o ich doświadczeniach z rynku. Poznajemy też opinie i oczekiwania użytkowników, którymi w tym przypadku są mechanicy z warsztatów samochodowych – mówi Sławomir Gosławski, dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company.

W trakcie tych rozmów wielokrotnie poruszano kwestię efektywności urządzeń rozruchowych. Okazuje się, że użytkownicy często traktują je jako uniwersalne rozwiązanie. Tymczasem modele boosterów NOCO Boost mają przypisane pojemności i rodzaje jednostek napędowych. Co więcej, dzięki funkcji dezaktywacji fabrycznych zabezpieczeń urządzenie rozpozna i uruchomi akumulator nawet przy całkowitym rozładowaniu.

Podobne rzecz wygląda z prostownikami. Również w ich przypadku gama NOCO Genius została podzielona według pojemności akumulatora. Poszczególne modele różnią się „amperami”, co ma znaczenie dla czasu ładowania baterii.

W trakcie prezentacji podkreślana była kwestia bezpieczeństwa, gdyż przez NOCO jest ona stawiana na pierwszym miejscu. Miedzy innymi dlatego, że nawet doświadczona osoba może pomylić się przy podłączaniu zacisków do odpowiednich biegunów akumulatora, wszystkie modele NOCO Boost i NOCO Genius mają standardowe zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Chroni to baterię przed uszkodzeniem, a mechanika przed kompromitacja w oczach klienta.

Ładowarki Genius mają ponadto wbudowany system monitorowania działania. Po osiągnięciu 100 procent pojemności akumulatora proces automatycznie zostaje zatrzymany. W praktyce można więc bezpiecznie pozostawić podłączoną baterię – a nawet kilka przy modelu wielostanowiskowym – na noc czy weekend.

W bieżącym roku będziemy kontynuować cykl szkoleń produktowych dla naszych partnerów. Wśród nich są także punkty detaliczne, w których sprzedawca zostaje doradcą kierowcy. Planujemy również wprowadzenie nowej gamy urządzeń do akumulatorów 24V, co też wiąże się z osobnym programem dla branży pojazdów ciężarowych. Już dziś zapraszam zainteresowane osoby do kontaktu z nami – dodaje Sławomir Gosławski.

Zostaw Komentarz