Canopy – ekologicznie projektowane wycieraczki

25 wrz 2023

Valeo wprowadza na rynek Canopy – pierwsze wycieraczki projektowane tak, by ich produkcja miała jak najmniejszy wpływ na środowisko. W efekcie uzyskano redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu z większością wycieraczek dostępnych na rynku europejskim.

Do produkcji wycieraczek z gamy Valeo Canopy zwiększone zostało wykorzystanie materiałów naturalnych oraz uzyskanych dzięki recyklingowi. I tak mieszanka gumowa powstaje w ponad 80% z materiałów odnawialnych lub pochodzących z odzysku. Wytwarzana jest ona bowiem głównie z kauczuku naturalnego z drzew Hevea oraz kauczuku syntetycznego z olejów roślinnych z trzciny cukrowej a także z sadzy z opon poddawanych utylizacji. Co przy tym ważne, taka unikalna mieszanka gumowa zapewnia doskonałą wydajność pracy wycieraczki.

W gamie wycieraczek Canopy zastosowano także nowy system montażu. W odróżnieniu od innych, wycieraczka Canopy nie potrzebuje wielu adapterów. Jest tylko jeden, wstępnie zamontowany. Rozwiązanie takie zapewnia łatwiejszą instalację, ale także pozwala uniknąć marnowania zbędnych dodatkowych adapterów.

Do kompletu dochodzi jeszcze proekologiczne opakowanie. Wykonano je z kartonu, który w 90% pochodzi z recyklingu.

Wszystko to razem sprawia, że wycieraczki Canopy pozwalają na redukcję śladu węglowego aż o 61%, co zostało potwierdzone przez jednostkę certyfikującą Bureau Veritas.

Valeo, oprócz działań dotyczących gamy wycieraczek Canopy, zobowiązuje się także do wyeliminowania jednorazowych plastikowych opakowań we wszystkich swoich gamach wycieraczek do końca 2024 roku w Europie, zastępując je bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami kartonowymi.

 

Zostaw Komentarz