Castrol bliżej warsztatów

09 mar 2016

Castrol2Co roku, od wielu już lat, firma Castrol podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu wspieranie serwisów nieautoryzowanych. Najnowszym projektem są działania marketingowe prowadzone lokalnie, w wybranych regionach Polski. Obecnie trwa akcja na terenie województwa podkarpackiego, ale obejmie ona również kolejne regiony.

W ramach kampanii wszystkie niezależne warsztaty w wybranym regionie są odwiedzane przez terenowych doradców techniczno-handlowych, którzy prezentują najnowsze rozwiązania i technologie dotyczące środków smarnych, ofertę produktów Castrol oraz możliwości współpracy. Akcja pozwala na budowanie bezpośrednich relacji, zwiększa świadomości marki i przewagi konkurencyjnej oraz obecności marki Castrol w niezależnych punktach naprawczych. Do tej pory odwiedzono blisko 800 warsztatów w województwie podkarpackim, a w ponad 200 przeprowadzono szkolenia. – Tego typu działania są bardzo przydatne. Mechanik może zaznajomić się z produktem i wyrobić sobie na jego temat opinię, dzięki czemu będzie umiał potem odpowiednio doradzić klientowi – mówi Ryszard Gwóźdź z warsztatu JBJ w Jarosławiu. – Klienci rzadko kiedy dysponują szczegółową wiedzą na temat olejów i zazwyczaj zdają się na doradztwo mechanika lub sprzedawcy – dodaje.

Badania przeprowadzone na zlecenie marki Castrol pokazały, że odpowiednio przeszkolony personel to klucz do sukcesu warsztatu samochodowego. Wśród cech pracowników szczególnie pożądana jest rzetelność i doświadczenie, a także umiejętność doradzenia klientowi oraz znajomość nowoczesnych technologii.

Castrol1Wiarygodność i zaufanie do punktu naprawczego zwiększa współpraca ze znaną marką. Według tych samych badań, kierowcy i właściciele warsztatów są zdania, że marką olejową, która może przynieść najwięcej korzyści niezależnemu serwisowi jest Castrol. Szczególnie, że oferta współpracy między nią a warsztatami niezależnymi jest dopasowywana do potrzeb różnych serwisów, tak, aby każdy – bez względu na wielkość – mógł czerpać korzyści. Taką propozycją jest dla przykładu kompleksowy program wspierania warsztatów nieautoryzowanych – Castrol Service Plus. W ramach tego projektu serwisy mogą skorzystać z propozycji łączącej w sobie zarówno wsparcie techniczne, szkolenia i rozwój mechaników, jak również atrakcyjny program lojalnościowy.

 

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Castrol w sierpniu 2014 r. na grupie 509 kierowców samochodów, którzy odwiedzili nieautoryzowany warsztat samochodowy przynajmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy, oraz 151 właścicieli warsztatów, których działalność obejmuje przede wszystkim naprawy pojazdów.

Zostaw Komentarz