Castrol EDGE wzmocniony tytanem

11 mar 2014

Castrol ogłosił wprowadzenie na rynek nowego oleju Castrol EDGE z technologią Titanium FST™. W komunikacie, w którym podano tę wiadomość można przeczytać, iż w ten sposób otwiera się nowy rozdział w historii firmy.

 Jak podaje producent, nowy Castrol EDGE z technologią Titanium FST™, dzięki specjalnemu dodatkowi tytanu, tworzy film olejowy o dwukrotnie większej trwałości przez co znacznie spada ryzyko zerwania filmu i jednocześnie minimalizowane jest tarcie. W rezultacie olej ten sprawia, że smarowany nim silnik jest w stanie osiągnąć maksimum swych możliwości.

Nad stworzeniem nowego oleju pracował zespół chemików, fizyków i inżynierów z centrum badawczo-rozwojowego Castrol w Wielkiej Brytanii. Podczas tych prac skomponowanych i przebadanych zostało 2400 różnych mieszanek olejowych, przejechano ekwiwalent 3 milionów kilometrów testowych. W efekcie powstał olej, który wyraźnie przewyższa wymagania branżowe oraz normy wielu producentów samochodów.

Castrol EDGE z technologią TITANIUM FST™, wchodzący właśnie do sprzedaży, na polskim rynku będzie dostępny od kwietnia br. Wprowadzeniu tej najbardziej zaawansowanej linii olejów w historii firmy będzie towarzyszyła seria wydarzeń dla fanów sportów motorowych pod nazwą „Testy Tytanu”. Jako pierwszy przeprowadzony ma być „Titanium Strong Blackout” – przejazd po najnowocześniejszym torze wyścigowym w Europie w niemal całkowitych ciemnościach, po trasie utworzonej przez promienie świetlne. Do udziału w tym teście zaproszeni zostali znani kierowcy – Augusto Farfus z teamu BMW Castrol EDGE, Adrian Zaugg – kierowca testowy Lamborghini oraz mistrz serii DTM 2013 z zespołem Audi – Mike Rockenfeller. Nazwisko czwartego kierowcy, znango na całym świecie z wyjątkowych umiejętności panowania nad autem w ekstremalnych warunkach, na razie pozostaje tajemnicą. „Nie mogę się doczekać, kiedy usiądę za kierownicą i sprawdzę swoje umiejętności podczas testu w tych niezwykłych warunkach” – powiedział Augusto Farfus.

Więcej szczegółów dotyczących pierwszego „Testu Tytanu” firma Castrol przedstawi w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Fani sportów motorowych będą mogli śledzić każdy etap wydarzenia na stronie: www.castroledge.pl

Poniżej film zapowiadający „Testy Tytanu”.

Zostaw Komentarz