Castrol odświeża wizerunek marki

01 mar 2023

Castrol, znany producent środków smarnych prezentuje odświeżony wizerunek marki, w tym nowe logo. Zabieg ten ma służyć lepszemu odzwierciedleniu pozycji firmy na rynku oraz możliwości, jakie dostrzega ona, gdy chodzi o zaspokajanie zmieniających się potrzeb klientów.

Należąca do koncernu BP firma Castrol stale analizuje możliwości dostarczania rozwiązań i usług, które uzupełnią podstawową jej działalność, czyli opracowywanie i produkcję środków smarnych, i zapewnią dodatkową wartość dla klientów. Jednym z tego efektów jest linia Castrol ON obejmująca zaawansowane wyroby przeznaczone do pojazdów elektrycznych (EV), takie jak oleje przekładniowe, płyny chłodzące i smary. Castrol ogłosił także plany zainwestowania około 60 milionów dolarów w nowoczesne centrum testowania akumulatorów do pojazdów elektrycznych i laboratorium analityczne w Wielkiej Brytanii. Za przykład może również służyć płyn do chłodzenia zanurzeniowego Castrol ON przeznaczony do użycia w centrach danych, który został w pełni zatwierdzony przez firmę Submer do stosowania w całym portfolio jej produktów.

Odświeżona tożsamość marki jest wynikiem kompleksowego procesu określania strategii firmy, który obejmował szeroko zakrojone badania i analizy, z udziałem interesariuszy, klientów i ekspertów branżowych. Odnowione logo ma bardziej nowoczesny i dynamiczny wygląd, zachowuje przy tym klasyczne kolory marki Castrol: czerwony, zielony i biały,

Odświeżony wizerunek marki będzie wdrażany etapami we wszystkich europejskich oddziałach firmy Castrol w bieżącym oraz 2024 roku. Docelowo ma się pojawić na wszystkich opakowaniach produktów, we wszystkich programach partnerskich i obiektach, a także w działaniach marketingowych online i offline oraz globalnych materiałach sponsoringowych.

Cieszymy się z wprowadzenia odświeżonego wizerunku marki, który otwiera wspaniały rozdział historii naszej firmy. Odświeżony wizerunek odzwierciedla nasze zaangażowanie w przyszłościowe inwestycje oraz tworzenie nowych możliwości rozwoju i osiągania sukcesu.– powiedziała Nicola Buck, dyrektor ds. marketingu firmy Castrol. – Świat mobilności i przemysłu musi zmierzyć się z coraz szybszymi zmianami w miarę globalnej transformacji i dążenia do zerowej emisji netto, a klienci wymagają bardziej zrównoważonych rozwiązań. Zmiana jest niezbędnym składnikiem sukcesu firmy Castrol. Sygnalizujemy światu, że jesteśmy nastawieni na przyszłość.

Odświeżenie globalnie rozpoznawalnej marki to nie tylko zmiana jej wyglądu czy przekazu – dodaje Michelle Jou, dyrektor generalna firmy Castrol. – Wymaga to ożywienia jej istoty i znaczenia we współczesnym świecie. Musimy słuchać naszych klientów, rozumieć ich zmieniające się potrzeby i aspiracje oraz wykorzystać nasze główne atuty, aby inspirować ich jako marka. Odświeżenie marki nie powinno być jedynie kosmetycznym zabiegiem. Moim zdaniem jest to strategiczna konieczność, która napędza wzrost, zróżnicowanie i długofalowy sukces.

Odświeżenie marki obejmuje również nową tożsamość dźwiękową. Powstała ona, aby podkreślić odświeżony wygląd i styl poprzez muzykę i dźwięki, które wywołują wrażenia silnie kojarzące się z przyspieszeniem, pędem i dynamicznym ruchem.

W pracach przy nowym wizerunku firmy Castrol brała udział czołowa agencja brandingową i projektową Landor & Fitch oraz wiodącą agencją brandingu dźwiękowego MassiveMusic.

Zostaw Komentarz