Castrol szkoli i stawia na wiedzę

10 wrz 2013

akademia-castrol-1W tym roku firma Castrol wprowadziła istotne zmiany w prowadzonych przez nią szkoleniach dla mechaników, dystrybutorów i klientów. Zajęcia mają bardziej interaktywną formę, jednocześnie większy nacisk położony został na kwestie praktyczne.

 

 

Wedle zapewnień firmy Castrol, unowocześniona „Castrol Academy” cieszy się bardzo dużą popularnością – w blisko 50 przeprowadzonych do końca lipca szkoleniach wzięło udział około 850 osób, podczas gdy w minionych latach było to średnio 1000 osób rocznie. Celem na ten rok jest przeszkolenie minimum 1500 osób, zapowiada się on więc pod tym względem rekordowo.

Eksperci z działu technicznego Castrol, którzy prowadzą szkolenia, swą wiedzą z uczestnikami zajęć dzielą się w tym roku w maksymalnie interaktywnej formie, z wykorzystaniem doświadczeń chemicznych i wielu praktycznych przykładów. „Uczestnicy naszych szkoleń mogą przekonać się, jak przebiega proces dyspergowania sadzy w oleju, czym różni się gęstość od lepkości, po co stosuje się dodatki uszlachetniające. Mogą też zobaczyć doświadczenie z użyciem ciekłego azotu obrazujące, jak zachowuje się olej mineralny i syntetyczny w bardzo niskich temperaturach” – opowiada Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol. Równie często trenerzy posługują się praktycznymi przykładami prezentując zniszczone części silnika i objaśniając, do jakich uszkodzeń może dojść między innymi w wyniku niewłaściwego doboru oleju. Uczestnicy szkoleń mogą obejrzeć m.in. elementy „po przejściach” z silników samochodów używanych w rajdowym pucharze Castrol EDGE Trophy czy w wyścigach Volkswagen Castrol Cup. „Dokładny temat warsztatów każdorazowo dopasowujemy do potrzeb szkoleniowych naszych klientów, aby jak najlepiej spełnić ich oczekiwania. Formuła szkoleń umożliwia interakcję, wymianę doświadczeń i opinii na temat środków smarnych oraz produktów Castrol, a także dyskusję o problemach spotykanych w codziennej pracy” – dodaje Paweł Mastalerek.

akademia-castrol-2Szkolenia stanowią element strategii biznesowej oraz wizerunkowej marki Castrol w Polsce. Ich głównym założeniem jest przekazywanie informacji nie tylko o konkretnych produktach, ale przede wszystkim poszerzanie wiedzy o środkach smarnych i najnowszych rozwiązaniach technologicznych, wykorzystywanych zarówno w samochodach użytkowanych na co dzień, jak i w świecie sportów motorowych. „Cieszymy się, że jakość >>Castrol Academy<< została tak dobrze oceniona, bo świadczy to o wysokim poziomie merytorycznym naszego programu i jego przydatności” – mówi Leszek Radzikowski, dyrektor ds. dystrybucji w firmie Castrol w Polsce. „Mechanicy, pracownicy sklepów czy warsztatów motoryzacyjnych są najważniejszymi doradcami konsumenta, jeśli chodzi o wybór marki oleju. Kierowcy często nie dysponują wystarczającą wiedzą o olejach, dlatego zazwyczaj liczą na taką pomoc. Edukując naszych klientów, inwestujemy również w ich biznes, co przekłada się na wyniki” – podkreśla Leszek Radzikowski.

Dodatkowo firma Castrol przygotowała cykliczny newsletter oraz stronę internetową www.castrolnews.pl, dzięki którym można na bieżąco śledzić nowinki technologiczne oraz kontaktować się z działem technicznym.

 

Zostaw Komentarz