Castrol w serwisach Jaguarów i Land Roverów

31 sty 2023

Castrol podpisał umowę o współpracy w Polsce z nowym importerem samochodów Jaguar, Land Rover i Range Rover, firmą Inchcape JLR .

Castrol i Jaguar Land Rover od 2001 roku ściśle współpracują przy opracowywaniu zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych, które umożliwiają jednostkom napędowym uzyskanie maksymalnych osiągów przy zminimalizowanym zużyciu paliwa. W efekcie oleje Castrol są stosowane do fabrycznego zalania silników w fabrykach JLR. Teraz będą wykorzystywane także w serwisach JLR w Polsce, co gwarantuje umowa zawarta między Castrol a nowym importerem samochodów Jaguar, Land Rover i Range Rover, firmą Inchcape JLR.

Wspomnieć tu należy, że środki smarne Castrol EDGE Professional są jedynymi olejami rekomendowanymi przez markę Jaguar Land Rover, co ma odzwierciedlenie w napisie na korkach wlewu oleju każdego Jaguara, Land Rovera czy Range Rovera. Wśród olejów, które mogą być stosowane w samochodach Jaguar Land Rover, są m.in. Castrol EDGE Professional E 0W-30 i Castrol EDGE Professional E C5 0W-20.

– Bardzo się cieszę z tej umowy. To potwierdzenie, że współpraca zawsze się opłaca obu stronom. Od 2001 roku ściśle kooperujemy z marką Jaguar Land Rover na szczeblu centralnym, a od teraz będziemy mieli okazję pracować wspólnie na polskim rynku – powiedział Leszek Radzikowski, dyrektor sprzedaży Castrol Automotive w Europie Centralnej i Wschodniej.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz