Centrum szkoleniowe ZF Aftermarket

19 lut 2022

ZF Aftermarket w ramach projektu ZF [pro]Tech od lat prowadzi specjalistyczne szkolenia pracowników warsztatów i partnerów z rynku aftermarketowego. Powstanie Centrum Szkoleniowego ZF Aftermarket oraz wzbogacenie programu szkoleń m.in. o diagnostykę pojazdów ciężarowych spotkało się z dużym zainteresowaniem branży warsztatowej.

 

ZF Aftermarket wspiera rozwój mechaników, szczególnie z warsztatów zrzeszonych w ramach projektu ZF [pro]Tech w całej Polsce. Jego ideą jest zapewnienie członkom dostępu do specjalistycznej wiedzy przekazanej w profesjonalny, a jednocześnie przystępny sposób. Doskonale przystosowany do tego celu obiekt powstał w Kozerkach, nieopodal Grodziska Mazowieckiego. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Polski, w bliskiej odległości od głównych tras, to duża zaleta dla uczestników szkoleń, którzy przyjeżdżają z całego kraju.

Teoria i praktyka

Na terenie Centrum oprócz pomieszczeń biurowych znajdują się dwie sale wykładowe, w których prowadzona jest część teoretyczna szkoleń. Zdobytą wiedzę uczestnicy mogą sprawdzić podczas warsztatów praktycznych, wykorzystując przy tym szeroką gamę produktów marek ZF Aftermarket czyli LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF) takich jak np. skrzynia biegów ZF AS Tronic, skrzynia biegów TraXon czy intrader ZF 3 generacji. W 450-metrowej hali szkoleniowej na kursantów czekają specjalnie dostosowane do ćwiczeń pojazdy, na których można ćwiczyć umiejętności praktyczne – są to np. BMW G31 i Volkswagen Passat oraz samochód ciężarowy.

ZF Aftermarket dysponuje wykwalifikowaną kadrą szkoleniową, która w dobrych warunkach zapewnianych przez Centrum będzie przekazywać mechanikom kompleksową wiedzę techniczną. Zespół tworzą: Wojciech Gałczyński – kierownik Centrum Szkoleniowego, manager ds. szkoleń w segmencie pojazdów ciężarowych i asortymentu obsługowo-serwisowego, specjalizujący się w szkoleniach z naprawy i diagnostyki skrzyń biegów pojazdów użytkowych; Grzegorz Fedorowicz – kierownik ds. konceptów warsztatowych i segmentu pojazdów ciężarowych ZF Aftermarket; Michał Głażewski – regionalny kierownik zespołu technicznego IAM; Zbigniew Piotrowski – ekspert ds. szkoleń technicznych w segmencie samochodów osobowych; Maciej Fedorowicz i Grzegorz Arbajter – eksperci  ds. konceptów warsztatowych.

Oferta wciąż rozwijana

Rosnące zapotrzebowanie na szkolenia związane z dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego sprawia, że oferta dydaktyczna firmy jest nieustannie rozwijana. W roku 2022 w ramach projektu ZF [pro]Tech planowane jest wprowadzenie trzech nowych szkoleń. Dotyczyć będą one systemów ADAS, automatycznej skrzyni biegów ZF 8HP w lekkich pojazdach dostawczych oraz skrzyni do pojazdów użytkowych ZF TraXon.

Jednym z ostatnich działań ZF Aftermarket związanych z rozwojem Centrum Szkoleniowego było stworzenie specjalnego programu z zakresu diagnostyki pojazdów użytkowych. W trakcie dwudniowego szkolenia uczestnicy mają okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą między innymi zautomatyzowanej skrzyni biegów AS Tronic, diagnostyki pojazdów z wykorzystaniem komputera ZF Testman oraz działania i funkcjonalności intardera ZF 3. Podczas zajęć praktycznych odbywają się ćwiczenia polegające na demontażu i montażu elementów skrzyni biegów i jej sterowników, wykonywane są także pomiary innych komponentów pojazdu – np. pompy skrzyni biegów, łożysk czy kół zębatych wałka sprzęgłowego i głównego.

Widzimy ogromne zainteresowanie tematyką diagnostyki pojazdów ciężarowych. Udział w projekcie ZF [pro]Tech umożliwia naszym partnerom dostęp do szkoleń dotyczących skrzyń biegów. Jesteśmy jednymi z pionierów, rozwijających ofertę szkoleniową w tej dziedzinie – mówi Wojciech Gałczyński, kierownik Centrum Szkoleniowego. – Naszym celem jest przygotowywanie partnerów warsztatowych do technologii przyszłości i mobilności nowej generacji. Cieszymy się, że mamy do dyspozycji miejsce, które umożliwia nam realizację tych celów na najwyższym poziomie – dodaje.

 

 

Zostaw Komentarz