Chemia pomocna przy czyszczeniu i wymianie wtrysków

02 lis 2020

W ofercie firmy Bizol pojawiły się preparaty pomagające utrzymać w czystości wtryskiwacze, a także ułatwiające ich demontaż.

Pro Gasoline System Clean + p80 oraz Pro Diesel System Clean + p60 to preparaty proponowane przez firmę Bizol do czyszczenia wtryskiwaczy, tak oleju napędowego jak i benzyny. Te silnie działające środki można wprowadzać do układu paliwowego bez demontażu wtryskiwaczy.

Jak zapewnia producent, płyn czyszczący rozpuszcza nawet najbardziej uporczywe osady w układzie paliwowym, na zaworach i wtryskiwaczach, co poprawia funkcjonowanie układu. Rezultatem są lepsze osiągi silnika, mniejsze zużycie paliwa, niższa emisja CO2 i wydłużona żywotność wtryskiwaczy. Wedle zaleceń firmy, pierwsze profesjonalne czyszczenie układu paliwowego należy przeprowadzić po przejechaniu 80-100 tysięcy kilometrów, a następnie co 60 000 kilometrów.

Czasem wtryskiwacze są jednak tak zanieczyszczone, że jedynym rozwiązaniem jest ich wymiana. Demontaż tak „zapuszczonych” wtryskiwaczy stanowi jednak spore wyzwanie nawet dla doświadczonych mechaników, a podczas mocowania się z nimi łatwo doprowadzić do uszkodzeń głowicy, nawet gdy korzysta się ze specjalistycznych narzędzi.

W takich przypadkach pomocny może być preparat BIZOL Rust Shock + f22. Łatwy w użyciu spray pozwala poluzować zapieczone wtryskiwacze, świece żarowe i zapłonowe. Zastosowanie preparatu powoduje efekt „zimnego szoku” (do -40 ° C), a co za tym idzie, termiczne skurczenie demontowanego elementu, co sprawia, że warstwa osadu i rdzy „puszcza”. Dzięki temu składnik aktywny może spenetrować obszar styku elementów, jednocześnie bardzo drobne cząsteczki PTFE poprawiają właściwości ślizgowe podczas demontażu. Produkt nie zawiera kwasu ani silikonu i nie szkodzi większości tworzyw sztucznych.

Zostaw Komentarz