Citroen Nemo – paląca się kontrolka SRS

22 cze 2021

Autodata to dla mechaników samochodowym nie tylko źródło różnego rodzaju informacji potrzebnych przy obsłudze i naprawach pojazdów, ale także poradnia, do której można się zwrócić w razie problemów z diagnostyką samochodu czy skutecznym usunięciem awarii. Z możliwości tej postanowili skorzystać pracownicy pewnego warsztatu, którzy napotkali problem z zapalającą się lampką ostrzegawczą SRS w Citroenie Nemo.

Nasz klient jest właścicielem Citroëna Nemo z 2013 roku. W jego samochodzie wystąpiła usterka systemu poduszek powietrznych (SRS) skutkująca zapaleniem się na stałe lampki ostrzegawczej. Jednocześnie w pamięci usterek zapisany został kod B0100. Wymieniliśmy komputer sterujący SRS i wszystko niby wróciło do normy. Po kilku miesiącach samochód jednak wrócił do warsztatu z tym samym problemem. Prosimy o pomoc” –  napisali pracownicy serwisu.

Odpowiedź specjalistów Autodata brzmiała następująco: „Z opisaną usterką spotkaliśmy się już w kilku egzemplarzach Citroëna Nemo. Przyczyną usterki jest niewystarczające uziemienie komputera sterującego SRS. Należy zainstalować nowy komputer sterujący SRS i dodatkowo go uziemić montując przewód pomiędzy obudową komputera a sąsiednim punktem uziemienia (rys.). To powinno rozwiązać problem”.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz