Co słychać u absolwentów?

01 kwi 2015

mkInter Cars poszukuje absolwentów szkół motoryzacyjnych z całej Polski, objętych programem Młode Kadry. Z myślą o nich ogłoszony został konkurs, w którym wygrać można cenne nagrody. 

Organizatorzy programu Młode Kadry chcą wykorzystać konkurs w celach poznawczych. Chodzi o to, by dowiedzieć się, jak potoczyła się ścieżka zawodowa uczniów szkół, w których program był realizowany, ilu z nich już znalazło pracę w zawodzie mechanika, ilu kontynuuje naukę. Przeprowadzenie takich badań pozwoli doskonalić program, tak by coraz lepiej przyczyniał się do udanego zawodowego startu młodych ludzi.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez absolwenta materiału opisującego jego ścieżkę edukacji oraz obecną sytuację. W materiale należy zawrzeć opis tego, jak program Młode Kadry wpłynął na życie zawodowe absolwenta, czym zajmuje się on obecnie i jakie ma plany na przyszłość. Autorom trzech najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe:

  • I nagroda – tablet,
  • II nagroda – wideorejestrator,
  • III nagroda – przenośny akumulator zapewniający ładunek energii do ładowania baterii w różnych urządzeniach.

Przedstawiciele Inter Cars podkreślają, że w strategii rozwoju projektu Młode Kadry firma przywiązuje szczególną wagę do korzyści, jakie mogą osiągnąć absolwenci i uczniowie szkół zaproszonych do współpracy. To oni bowiem będą w przyszłości wyznaczać nowe standardy w swoich dziedzinach. Dlatego też udział w konkursie, będzie wkładem w rozwój programu i przysługą dla młodszych kolegów, którzy będą z niego korzystać.

mk04Przypomnijmy, że Młode Kadry to program stworzony przez Inter Cars, polegający na współpracy ze szkołami m.in. poprzez wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach. Program przewiduje również przekazywanie nauczycielom wiedzy niezbędnej do kształcenia przyszłej kadry. Jest więc swego rodzaju „trampoliną”, która młodym ludziom ma ułatwić wejście w życie zawodowe w branży warsztatowej. Program wspiera olimpiady wiedzy oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów.

Prace konkursowe w dowolnej formie należy przesyłać do 31 lipca 2015 r. na adres e-mail: mlodekadry@intercars.eu, bądź  pocztą: Centrum Szkoleń Inter Cars SA,  ul Gdańska 27, 05-152 Cząstków Polski.

Zostaw Komentarz