Coraz więcej danych
w Katalogu ProfiAuto

04 wrz 2020

Katalog ProfiAuto dynamicznie się rozwija. Każdego tygodnia przybywa 500 nowych referencji, a każda z nich opatrzona jest opisem w standardzie katalogowym już w momencie wprowadzania jej do oferty. Rozwijana jest także funkcja wyszukiwania po numerze VIN oraz OE Research wykorzystująca analizę poszukiwanych przez użytkowników numerów OE – mówią przedstawiciele ProfiAuto.

 Poziom uzupełnienia opisów części dostępnych w Katalogu ProfiAuto przekroczył właśnie 99 procent. Do wszystkich referencji na bieżąco dodawane są opisy obejmujące: numery OE, porównawcze i producenta, zastosowania do pojazdów, kryteria, parametry, grafikę oraz karty charakterystyki. Dotyczy to zarówno części opisanych przez TecDoc, tych, których opisy w źródłowym systemie pojawią się dopiero za kilka miesięcy i tych, które nigdy się tam nie pojawią. W Katalogu ProfiAuto są dostępne od razu. Dzięki temu nowości natychmiast trafiają do wyników wyszukiwania i do sprzedaży.

– Chcemy, żeby partnerzy handlowi mogli znaleźć jak najszybciej niezbędne informacje i produkty. To możliwe dzięki naszej załodze, która czuwa nad tym, by opisy w katalogu spełniały najwyższe standardy jakości. W przypadku braku danych ustalamy je samodzielnie, kontaktując się bezpośrednio z dostawcą lub producentem. Jeśli pojawia się potrzeba uzupełnienia, zespół kontynuuje poszukiwania lub dokonuje samodzielnych oględzin, identyfikacji i wymiarowania na potrzeby katalogu. Dbamy też na bieżąco o aktualizację już istniejących opisów. Osiągamy poziom uzupełnienia danych katalogowych na poziomie pomiędzy 99,6-99,8% oferty. To bez wątpienia najlepszy wynik w kraju – mówi Mikołaj Gładki, kierownik pionu danych katalogowych Moto-Profil.

Nowością jest także ulepszony sposób wyszukiwania części, bazujący na numerze VIN. Eksperci na bieżąco pozyskują nowe bazy danych, tym samym zwiększając liczbę samochodów, do których można dobrać części na podstawie numeru VIN – obecnie jest to około 95% pojazdów osobowych na rynku. Zalety tej technologii sprawiają, że zyskuje ona popularność wśród użytkowników. W ciągu ostatniego roku liczba wyszukiwanych numerów VIN wzrosła niemal dwukrotnie.

W obrębie katalogu udoskonalono także analizę wyników wyszukiwania. System zbiera na bieżąco m.in. informacje o poszukiwanych numerach OE i analizuje je. Przydatne okazują się także te wyszukiwania, które nie przyniosły żadnych wyników. Jeśli dane numery powtarzają się – to znak, że pojawiło się zapotrzebowanie na daną część, a nie jest ona jeszcze dostępna na rynku aftermarketowym. Wtedy, we współpracy z Działem Zakupów zespół ProfiAuto poszukuje dostawców takich elementów. OE Research to bardzo przydatne narzędzie na niezwykle dynamicznym rynku, gdzie każdego dnia pojawiają się nowe dane oraz numery – wyjaśniają przedstawiciele firmy.

Zostaw Komentarz