Cykl konferencji ProfiAuto Serwis

29 lis 2023

Na przełomie października i listopada sieć ProfiAuto po raz kolejny zorganizowała cykl konferencji ProfiAuto Serwis. W odbywających się w Łodzi spotkaniach uczestniczyło łącznie niemal 1000 gości – właścicieli warsztatów motoryzacyjnych ze wszystkich regionów Polski, a także przedstawicieli największych światowych dostawców rynku motoryzacyjnego.

 

Na odbywających się w hotelu Vienna House Andel`s Łódź spotkaniach przedstawiciele ProfiAuto przede wszystkim wskazywali właścicielom warsztatów, w jaki sposób jeszcze efektywniej prowadzić ich biznesy w czasach ciągłych zmian gospodarczych. Mówiono m.in. o katalogu ProfiAuto, który zapewnia szybkie wyszukiwanie części i akcesoriów oraz intuicyjną obsługę. Jednym z głównych punktów programu było także wystąpienie ekspertów Moto-Profil dotyczące tego, jak obecnie wygląda aftermarket w Polsce i na świecie oraz jakie są perspektywy jego wzrostu w najbliższych latach. Prelegenci mówili m.in. o tym, że elektryfikacja w Polsce wejdzie pod strzechy później, niż było to dotychczas przewidywane, co jest szansą na zwiększenie roli niezależnych serwisów w Polsce i Europie.

W kontekście zwiększania potencjału biznesu warsztatowego podkreślano także wagę używania narzędzi marketingowych przez serwisy (jak wizytówki Google i profesjonalne strony internetowe), czy właściwą interpretację przepisów podatkowych. Przedstawiciele ProfiAuto wskazali także, dlaczego warto wprowadzać do oferty produkty marek własnych (w przypadku sieci ProfiAuto Serwis – ProfiPower, Oyodo, JPN) i w jaki sposób wpływają one na marże, a tym samym większe przychody warsztatów.

Każdą z tegorocznych konferencji kończyła wieczorna gala, podczas której wręczano nagrody właścicielom tych ProfiAuto Serwisów, które najefektywniej prowadzą swój biznes i w pełni korzystają z możliwości dostępnych w ramach sieci. Nagrody wręczali przedstawiciele największych dostawców części motoryzacyjnych, współpracujący od lat z firmą Moto-Profil i jej marką ProfiAuto. Każde ze spotkań kończył występ gwiazd polskiego stand-up’u oraz zabawa z DJ-em. Tegorocznym konferencjom towarzyszyły ponadto targi części i akcesoriów motoryzacyjnych, na których wystawiali się dostawcy obecni na wydarzeniach.

– Możliwości, jakie daje członkostwo w dużej sieci warsztatowej są w naszej branży znane od lat. Potwierdzeniem tego jest coraz większa liczba niezależnych serwisów, jakie przystępują do ProfiAuto Serwis. Potencjał rozwoju warsztatów jest jednak wciąż bardzo wysoki, co związane jest choćby z możliwością wykorzystania nowych technologii i narzędzi jakie zapewniamy. Mowa tu między innymi o katalogu online, nowoczesnych procesach marketingowych czy korzystaniu z naszej wiedzy dotyczącej rozwoju nowych punktów. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki i to właśnie chcieliśmy przekazać mechanikom. Zawsze nieoceniony jest także fakt, że mogliśmy zobaczyć się na żywo i w mniej formalnej atmosferze wymienić doświadczeniami. Dobre relacje z naszymi partnerami zawsze były i będą podstawą naszej działalności – mówi Adam Kapek, wiceprezes firmy Moto-Profil, właściciela marki i sieci ProfiAuto Serwis.

Zostaw Komentarz