Czy warto przyłączyć się do
Q Service Castrol?

26 paź 2020

Na polskim rynku obecnych jest kilka sieci serwisowych, które zrzeszają w swoich strukturach niezależne warsztaty. Jedną z bardziej znanych jest Q Service Castrol, sieć będąca wspólną inicjatywą marek Castrol i Inter Cars. Na co mogą liczyć serwisy, które dołączają do jej struktur?

Oficjalnie sieć Q Service Castrol zainaugurowała swoją działalność w 2019 roku i obecnie zrzesza ponad 260 warsztatów.

Jako sieć Q Service Castrol jesteśmy obecni na rynku niecałe dwa lata, ale należy podkreślić, że mamy za sobą ponad 20 lat doświadczeń, bo w tym czasie rozwijaliśmy wcześniejsze projekty sieciowe. Chętnie korzystamy z tego doświadczenia, dzieląc się wiedzą i dobrymi praktykami z naszymi najważniejszymi partnerami, czyli właścicielami serwisów zrzeszonych w naszych strukturach – mówi Marta Ciesielska, menedżer ds. sieci serwisowych Inter Cars SA.

Niemal każdy serwis niezależny sprzedaje produkty Castrol. Teraz rozszerzamy naszą ofertę i dajemy serwisom możliwość wyróżnienia się na konkurencyjnym rynku. Serwisy otrzymują od nas najbardziej rozpoznawalną markę i pewność, że szyld Q Service Castrol będzie szeroko rozpropagowywany  i wsparty wysokiej jakości ofertą biznesową – dodaje Tarek Hamed, marketing menedżer Castrol.

Wsparcie marketingowe i biznesowe

Wysoka rozpoznawalność sieci to zasługa m.in. szeroko zakrojonych kampanii marketingowych, które skierowane są do kierowców. Do ich tworzenia menadżerowie odpowiedzialni za rozwój Q Service Castrol zaprosili znanych sportowców: Piotra Gruszkę i Zbigniewa Bartmana, a w kampanii wykorzystano nomenklaturę sportową. I tak akcja „Asy Serwisowe” podzielona została m.in. na takie odsłony jak: „Mistrzowskie Otwarcie”, „Wakacyjne Manewry” czy „Jakość na Medal”.

W 2020 roku do Mistrzowskiej Drużyny dołączył również Bartosz Ostałowski, ambasador Inter Cars i jedyny na świecie drifter, który prowadzi pojazd stopą. Jego profil na portalu Facebook śledzi ponad 61 000 fanów, a on sam miał okazję gościć w takich programach jak „TOP GEAR”, „Hejt Park” w Kanale Sportowym i „Duży w Maluchu”.

Wszystkie akcje marketingowe zarządzane przez sieć są ściśle skorelowane z działaniami w warsztatach, dzięki czemu klienci odwiedzający serwisy z logiem Q Service Castrol otrzymują jednolity przekaz.

Wsparcie marketingowe to ważny argument za dołączeniem do sieci, ale nie jedyny. Warsztat, decydując się na współpracę, liczyć może na szereg korzyści, wynikających z takiej kooperacji.

Wszystkie serwisy, należące do naszej sieci, traktujemy na zasadach partnerskich, wsłuchując się w ich potrzeby. To relacja oparta na zaufaniu, doświadczeniu, a także wspólnej i spójnej wizji dotyczącej rozwoju. Serwisy oznaczone naszym logiem mogą liczyć m.in. na programy inwestycyjne wspierające rozwój i wyposażenie serwisu, pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji o nowościach, promocjach, szkoleniach, ofertach, poradach czy bezpłatny pakiet oznakowania sieciowego, wzmacniający wiarygodność serwisu – mówi Marta Ciesielska. 

Rada radzi

Organizatorzy sieci podkreślają, że wzajemne relacje w Q Service Castrol opierają się na dialogu. Dlatego właśnie powstała Rada Sieci, w skład której weszli przedstawiciele serwisów. Ich rolą jest reprezentowanie wszystkich warsztatów zrzeszonych w sieci, zgłaszanie potrzeb i pomysłów, a także wspieranie kolegów po fachu.

Jesteśmy doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami w biznesie. Chętnie dzielimy się tym doświadczeniem z innymi kolegami, potrzebującymi naszej pomocy. Każdy ich sukces to dla nas ogromna radość, a jednocześnie korzyść dla naszej organizacji. Dzięki współpracy czujemy, że wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku, co ma bezpośrednie przełożenie na nasz biznes – przekonuje Karol Kukiełka z NOVA AUTO.

W sieci Q Service Castrol jestem obecny od początku jej istnienia. Zdecydowałem się dołączyć ze względu na rozwój biznesu, a także ze względu na rosnące oczekiwania klientów. Szeroki dostęp do szkoleń pozwala na bieżąco aktualizować posiadaną wiedzę, dzięki czemu oferta mojego warsztatu może rozwijać się wraz z technologią, stosowaną w nowoczesnych pojazdach Z perspektywy czasu współpracę z siecią oceniam bardzo pozytywnie – dodaje Krzysztof Hanzel, właściciel Han-Big, należącego do Q Service Castrol.

Zostaw Komentarz