Czym oświetlić jesienną drogę?

02 paź 2020

Jesień to trudna i dla kierowców i dla pieszych pora roku. Dlatego przed jej nadejściem Philips wprowadza do swojej oferty nowe żarówki.

Coraz krótsze dni i psująca się pogoda pogarszają widoczność, z powodu śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania. W tych okolicznościach spóźniona o sekundę reakcja może mieć poważne następstwa. Potwierdzeniem tego są statystyki wypadków. To właśnie na początku jesieni dochodzi do bardzo dużej liczby zdarzeń, w tym wypadków śmiertelnych.

Efektywne oświetlenie drogi w olbrzymim stopniu zależy od jakości źródła światła w reflektorze samochodu. Od strony technicznej najlepsze parametry mają lampy ksenonowe i diody LED. Ale i tradycyjne żarówki halogenowe wciąż można ulepszać pod kątem jasności, barwy czy długości wiązki – mówi Wioletta Pasionek, marketing manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Przykładem są nowe produkty marki Philips – kolejne generacje najpopularniejszych na rynku żarówek: WhiteVision ultra, X-tremeVision i RacingVision.

– Zasada budowy żarówki halogenowej pozostaje bez zmian, ale wprowadzamy nowe materiały i technologie do wykonania jej elementów. Szczegóły pozostają tajemnicą firmy, ale można wspomnieć o zmodyfikowanym żarniku, wysokiej jakości szkle kwarcowym, unikalnej mieszance gazów szlachetnych czy technice powlekania bańki – wymienia Wioletta Pasionek. Dzięki temu uzyskano wyższe niż dotychczas parametry. Żarówka Philips X-tremeVision Pro150 cechuje się wydajniejszą o 150 procent (w porównaniu do wymaganego prawem minimum) wiązką światła, co przekłada się na dłuższy o 70 metrów zasięg. W Philips RacingVision GT200, wydajność wynosi 200 procent., a dodatkowy zasięg to 80 metrów. Z kolei Philips WhiteVision ultra wyróżnia się barwą światła o temperaturze 4200K. Jest ona zbliżona do światła dziennego, a tym samym neutralna dla ludzkiego oka. To z kolei zapobiega zmęczeniu wzroku podczas długiej jazdy po zmroku.

Nowe żarówki Philips WhiteVision ultra (H1, H3, H11, HB3, HB4, HIR2 oraz PSX24W, W5W i H6W), X-tremeVision Pro150 (H1, H11, HB3, HB4, HIR2 i W5W) i RacingVision GT200 (H4 i H7) są już dostępne na polskim rynku.

Zostaw Komentarz