Czyściwa ekonomiczne i ekologiczne

20 wrz 2021

Resztki oleju czy smaru, woda, kurz – wszystko to musi zostać usunięte. Zawsze więc trzeba mieć w warsztacie pod ręką czyściwa. Firma MEWA oferuje w tej dziedzinie kompleksową usługę wynajmu.

 

Czyściwa, oferowane przez firmę MEWA w ramach wynajmu funkcjonują w obiegu zamkniętym. Klienci zamawiają odpowiednie ich ilości, stosownie do swoich potrzeb, a MEWA dostarcza je w ustalonych terminach. Po wykorzystaniu czyściwa gromadzone są w udostępnianych przez firmę bezpiecznych pojemnikach SaCon®, w których są potem odbierane, prane i – już czyste – dostarczane ponownie klientom.

Czyściwa przeznaczone są do różnych zastosowań – od usuwania zabrudzeń olejami, tłuszczami, farbami czy rozpuszczalnikami, po delikatne polerowanie wrażliwych powierzchni. Asortyment czyściw MEWA obejmuje różne ich wersje, tym samym zapewniając najwyższą jakość czyszczenia.

Textilsharing nakazem chwili

Korzystanie z produktów jednorazowych nie jest ani ekonomiczne, ani zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju. MEWA od 113 lat oferuje czyściwa w formie wynajmu i tym samym jest pionierem tego, co określane jest mianem „Textilsharing”.

Nadzwyczaj trwałe czyściwa mogą być prane nawet do 50 razy i potem wykorzystywane ponownie. Textilsharing oznacza możliwość korzystania z czyściw zawsze wtedy, kiedy są one potrzebne, bez konieczności ich posiadania. Zamknięty obieg, jaki MEWA oferuje w ramach systemu wynajmu czyściw, charakteryzuje się o wiele lepszym bilansem ekologicznym w porównaniu z czyściwami jednorazowymi lub papierowymi. Czas czyszczenia, w porównaniu z zastosowaniem papieru, jest krótszy o prawie 35 %.

Wsparcie cyfrowe

Działaniom firmy MEWA towarzyszą rozwiązania cyfrowe. Kierowcy serwisowi wyjeżdżający do klientów wyposażeni są w przenośne komputery. Tym samym istnieje możliwość bezpośredniej ewidencji zapytań, zamówień czy też zwrotów. Zebrane informacje w czasie rzeczywistym przekazywane są do centralnej bazy danych firmy MEWA – co zapewnia optymalną logistykę.

Zostaw Komentarz