Czyściwa MEWA na próbę

16 lip 2021

Firma MEWA proponuje zasadę „textilsharing”, czyli stosowanie czyściw wielokrotnego użytku do czyszczenia maszyn i urządzeń w zakładach i warsztatach. Wszystkim, którzy chcieliby wypróbować system wynajmu czyściw, MEWA oferuje tzw. pakiet zapoznawczy.

Przemysłowe czyściwa, oferowane w systemie wynajmu oraz procesy pozwalające oszczędzać zasoby od początku istnienia firmy MEWA stanowią podstawę jej działania. Dzięki „pakietowi zapoznawczemu czyściw”, klienci mogą teraz zapoznać się z usługą, testując ją przez dwa miesiące, a w razie potrzeby korzystając także z porad firmy w dziedzinie stosowania czyściw.

Czyściwa wielokrotnego użytku pozytywnie wpływają na bilans ekologiczny. Są one o 35% bardziej efektywne niż materiały jednorazowe. Wytwarza się je z różnych włókien: od tych najbardziej delikatnych po bardzo trwałe i tym samym nadają się do czyszczenia różnych powierzchni o różnym stopniu zabrudzenia. Najwygodniejsza z punktu widzenia użytkownika jest jednak sama usługa, polegająca na odbieraniu brudnych i dostarczaniu czystych czyściw.

W ciągu dwóch miesięcy testowych doradca z firmy MEWA odwiedza użytkownika i jego zakład, by omówić praktyczne strony zastosowania czyściw i ich wykorzystania, a także by wymienić się doświadczeniami. Jeśli okaże się, że usługa nie spełnia oczekiwań z punktu widzenia procesów realizowanych w danym zakładzie, to zakład testujący takie czyściwa może bez problemu odstąpić od umowy. Jeśli natomiast jest zadowolony z usługi, to umowa przedłużana jest na dłuższy okres.

Ponad 2,7 mln osób w wielu branżach w ponad 20 krajach korzysta już z tej wygodnego rozwiązania, polegającego na stałym zaopatrywaniu zakładu w czyste, wysokiej jakości czyściwa, dobrane do specyfiki czyszczonych powierzchni. Nie ma zatem materiałów jednorazowych, są za to materiały wielokrotnego użytku – ta usługa sprawia, że nie trzeba się już troszczyć o zakupy, odpowiednie pranie, suszenie, wymianę i składowanie materiałów używanych do czyszczenia.

W zakładach MEWA w Niemczech tkane są czyściwa, które można wykorzystać ponownie po każdym praniu aż do 50 razy. Jednocześnie linie piorące i suszące oraz instalacje ściekowe zapewniają pełne przestrzeganie zasad ochrony środowiska. To oznacza możliwie najmniejsze zużycie wody, środków piorących i energii, a także wykorzystanie lokalnych łańcuchów zaopatrzenia. Współpraca z firmą MEWA to również trwale skalkulowane koszty użytkowania czyściw przez trzy lata.

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

Zostaw Komentarz