Czyściwa wielokrotnego użytku

10 gru 2013

MEWATEX_KFZ_5

W Europie z czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA korzysta ok. 2,6 mln pracowników różnego rodzaju zakładów, zarówno wielkich fabryk, jak i małych warsztatów samochodowych. Są one stosowane w firmach, w których myśli się ekonomicznie i ekologicznie,albowiem takie podejście przynosi wiele korzyści. Wyjaśnia to Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce: – Korzystając z naszego serwisu właściciel warsztatu ma potrójną korzyść. Po pierwsze – otrzymuje trwałe czyściwo o dobrych właściwościach wchłaniających. MEWATEX_KFZ_7Po drugie – to my przejmujemy od niego wszelkie obowiązki wynikające z przepisów o zachowaniu wymogów bezpieczeństwa i ochrony środowiska w odniesieniu do brudnych czyściw. Po trzecie wreszcie – zasada wielokrotnego wykorzystania czyściwa pozwala ograniczyć ilość niebezpiecznych odpadów, bowiem nasze czyściwa mogą być prane i ponownie stosowane aż do 50 razy.

Czyściwa wykorzystywane są nie tylko podczas samych napraw, pomagają również utrzymać w czystości narzędzia, urządzenia, pomieszczenia itp. Warto przy tym zauważyć, że w przeciwieństwie do wielu czyściw papierowych czyściwo tekstylne firmy MEWA ma szerokie zastosowanie, gdyż nadaje się również do usuwania oleistych i wodnistych cieczy, a także rozpuszczalników i pozostałości farb. Wszystko zatem, co może ulec w warsztacie zabrudzeniu, można wyczyścić, stosując czyściwa firmy MEWA.

W ramach pełnej obsługi, jaką oferuje firma Mewa, klient na początku otrzymuje ilość czyściwa dostosowaną do jego potrzeb, następnie zaś w ściśle ustalonych terminach zabrudzone czyściwa są odbierane i jednocześnie dostarczane uprane.

MEWA dba także o to, by spełnione zostały wymogi prawne dotyczące ochrony środowiska. Czyściwo jest składowane i transportowane w specjalnie zabezpieczonych kontenerach, zaopatrzonych w szczelne zamknięcia. Można je ustawić w warsztacie dokładnie w tych miejscach, w których czyściwo jest wykorzystywane.

 

MEWA LogoFirma MEWA ma 43 placówki w całej Europie, zatrudnia ok. 4500 osób. Oferuje usługi typu full-service w zakresie odzieży roboczej i ochronnej, czyściw tekstylnych, wycieraczek do butów i mat olejowych, oraz artykułów bhp. W roku 2012 osiągnęła obrót 528 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w branży tekstyliów przemysłowych. Dość powiedzieć, że należące do niej tkalnie produkują rocznie około 108 milionów sztuk czyściw. Jednocześnie w ciągu roku  MEWA pierze 968 milionów sztuk czyściw znajdujących się w obiegu,

 

Zostaw Komentarz