Dealerzy samochodów szykują “mapę pomocy”

04 mar 2022

Związek Dealerów Samochodów poinformował, że jest w trakcie przygotowywania dealerskiej „mapy pomocy”, która ma być długofalową akcją wsparcia osób uciekających przed wojną na Ukrainie.

W ramach akcji przygotowanej przez Związek Dealerów Samochodów ma powstać ogólnopolska sieć pomocy nadciągającej fali ukraińskich uchodźców zorganizowana przy firmach dealerskich. Przewiduje się, że wsparcie przez nie świadczone będzie prowadzone przez na najbliższe miesiące. ZDS chce w tym celu stworzyć listę firm dealerskich, które byłby w stanie udostępnić pojazdy potrzebne do transportu ludzi i towarów, wyznaczyć kierowców lub też zapewnić legalne zatrudnienie dla przybywających osób, a nawet zakwaterowanie dla potrzebujących i ich rodzin. Finalnie ma powstać mapa, z której będą mogły korzystać organizacje udzielające pomocy uchodźcom, co pozwoli im szybko znaleźć punkty oferujące wymienione środki wsparcia.

Mamy na uwadze nadchodzące miesiące, podczas których ,jak uczy doświadczenie, spodziewamy się kolejnej, znacznie większej fali ludzi uciekających przed wojną. Chcemy przede wszystkim zapewnić pomoc o długofalowym charakterze. Zdajemy sobie sprawę, że aktualnie doraźna pomoc na granicy jest już udzielana przez odpowiednie organizacje, darczyńców i wolontariuszy, więc robienie kolejnej zbiórki rzeczy i dostarczanie ich na granicę nie jest tym, co wydaje się najbardziej potrzebne. W tej chwili chcemy zebrać deklaracje od dealerów, co mogą w najbliższych tygodniach zapewnić uchodźcom i Ukrainie – pojazdy, pracę, zakwaterowanie – a następnie punktowo, w ramach konkretnej potrzeby, pomagać. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami, które zajmują się statutowo pomocą ofiarom wojny, więc ta pomoc na pewno trafi tam gdzie powinna – powiedział Paweł Tuzinek, prezes Związku Dealerów Samochodów.

Wszystkie salony motoryzacyjne, które będą w stanie zapewnić choćby jeden ze wspomnianych środków pomocy proszone są o kontakt z biurem Związku Dealerów Samochodów drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres biuro@zds.org.pl, co pozwoli omówić szczegóły współpracy.

Zostaw Komentarz