Delikatne czyściwo do wrażliwych powierzchni

13 sty 2016

Użycie czyściwa dobrej jakości jest szczególnie istotne, gdy do porządku trzeba doprowadzić elementy o delikatnej lub wrażliwej powierzchni. Firma MEWA poleca w takim przypadku swe czyściwo wielokrotnego użytku o nazwie MEWATEX ULTRA, które oferuje w systemie pełnej obsługi.

Czyściwa przemysłowe wielokrotnego użytku objęte usługą pełnego serwisu firma MEWA oferuje od ponad stu lat. Klient otrzymuje pierwszą partię nowych czyściw, po zabrudzeniu są one odbierane i prane ekologicznie, a następnie, już czyste, ponownie dostarczane do klienta.

Czyściwo wielkokrotnego użytku MEWATEX ULTRA wykonane ze spe-cjalnej tkaniny bawełnianej jest bardzo delikatne, a zarazem niezwykle chłonne.

Procedura ta jest stosowana także w przypadku czyściwa MEWATEX ULTRA, które MEWA opisuje jako „delikatne czyściwo bawełniane przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni szczególnie wrażliwych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest szczególna jakość czyszczenia oraz uwzględnienie szczególnych właściwości czyszczonej powierzchni, jak np. w elementach mechaniki precyzyjnej, silnikach, ale np. także w dużych turbinach lotniczych o precyzyjnej konstrukcji”. W firmowych materiałach można również przeczytać, że „MEWATEX ULTRA jest czyściwem wykonanym z tkaniny bawełnianej o specjalnych właściwościach, które sprawiają, że jest ono nadzwyczaj chłonne i nie pozostawia kłaczków w trakcie czyszczenia powierzchni. Dzięki temu uzyskać można powierzchnię niemal całkowicie pozbawioną pyłu. Czyściwo wchłania także oleje, tłuszcze i farby w ciągu kilku sekund w ilości dwa i pół razy większej niż jego własny ciężar, nie powodując przy tym skapywania”.

Firma MEWA wskazuje ponadto, że korzystanie z czyściwa MEWATEX ULTRA, tak jak i innych czyściw wielokrotnego użytku oferowanych przez nią w systemie pełnej obsługi, ma dla klientów następujące zalety:

 

  • Otrzymuje on trwałe czyściwo wielokrotnego użytku o dobrych właściwościach wchłaniających i czyszczących;
  • MEWA w ramach usługi realizuje wszelkie obowiązki wynikające z przepisów o zachowaniu wymogów bezpieczeństwa i ochrony środowiska odnoszące się do czyściw;
  • Wielokrotne wykorzystania tego samego czyściwa pozwala w znacznym zakresie ograniczyć ilość niebezpiecznych odpadów, bowiem czyściwo może być prane i wykorzystywane do 50 razy;
  • Zastosowanie specjalnie przygotowanej tkaniny bawełnianej zapewnia efektywne czyszczenie lub polerowanie szczególnie wrażliwych powierzchni.
  • Ograniczeniu ulegają koszty związane z zamawianiem, składowaniem i utylizacją czyściw.

Zostaw Komentarz