Delphi aktualizuje

20 lut 2015

IDC0812-2159_35314Pojawiła się aktualizacja programu diagnostycznego Delphi R3.2014, która zwiększa jego możliwości, a także ułatwia i przyspiesza pracę.

Na stronie http://europe.delphi-dso.com dostępna jest do pobrania najnowsza aktualizacja programu diagnostycznego Delphi R3.2014. Co warte zauważenia i podkreślenia, dotyczy ona nie tylko najnowszych pojazdów, ale również starszych modeli. Jednocześnie aktualizacja wprowadza zmiany, dzięki którym oprogramowanie jest prostsze w obsłudze i pojawiają się w nim nowe funkcje. Wszystko to razem ma sprawić, że diagnozować będzie można szybciej i łatwiej.

IDC0513-2970_42992Ujmując rzecz w największym skrócie aktualizacja objęła:

  • W wersji CAR MAX – pojazdy z lat 1994-2014 (26 marek, 67 modeli). Dostępna jest 100 % diagnostyka EOBD;
  • W wersji TRUCK – pojazdy z lat 1995-2014 (30 marek, 47 modeli), także spełniające normę EUR 6

Obsługa TPMS

Ze względu na obowiązek stosowania w nowych autach systemów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) popularność tych układów będzie systematycznie rosła. W oprogramowaniu diagnostycznym Delphi w oknie wyboru dodana została więc osobna funkcja dotycząca TPMS. W tej chwili obsługiwać można za jej pomocą systemy monitorowania ciśnienia w 108 modelach samochodów 18 marek.

Nowością jest również pojawienie się nowego raportu serwisowego dla aut BMW pozwalającego określić stan zużycia poszczególnych komponentów podlegających wymianie w najbliższym czasie.

Klucz i fałszerstwa

Wspomnieć też koniecznie trzeba, że jest już dostępne nowe zabezpieczenie programu diagnostycznego za pomocą klucza sprzętowego. Klucz gwarantuje możliwość korzystania z bazy danych tylko autoryzowanym użytkownikom i jest rozwiązaniem typu „podepnij i działaj” zastępującym klucz HW. Oznacza to koniec kłopotów z wpisywaniem kodów podczas instalacji, bądź każdorazowego użycia.

Aktywację klucza sprzętowego, który jest powiązany z konkretnym testerem diagnostycznym (VCI), przeprowadza się online wykorzystując dowolny komputer mający połączenie z Internetem. Obecnie wszyscy użytkownicy dysponujący licencją są w klucz wyposażani, zaś w przypadku nowych zamówień tester diagnostyczny będzie dostarczany od razu z kluczem sprzętowym i najbardziej aktualną wersją oprogramowania R2.2014 wydaną w 2014r.

W tym miejscu należy zauważyć, że są programy pirackie, które pozwalają na zmianę wyglądu i nazwy wersji na R2.2014, ale w rzeczywistości zainstalowana pozostaje wersja R3.2013 i ta sama baza pojazdów. A oto klika wskazówek, które powinny umożliwić rozpoznanie fałszerstwa:

  • Okno startowe pokazuje 2013 Release 3;
  • Inny wygląd okna startowego (niektóre programy pozwalają na jego modyfikację);
  • Wersja programu w pasku nazwy (2.14.2.2) nie pokrywa się z wersją w oknie aktualizacji;
  • Czarne i niezmienione tło okna programu;
  • Inna lokalizacja Dekodera VIN – w obecnej wersji znajduje się on w lewym górnym rogu;
  • Inny wygląd przycisku diagnozy.true-false

Zostaw Komentarz