Delphi wprowadza nową gamę hamulców do samochodów elektrycznych

29 paź 2023

Pewnym rynkowym trendem stało się już ogłaszanie przez producentów, że wprowadzają na rynek elementy przeznaczone do pojazdów elektrycznych. Kolejnym potwierdzającym to przykładem jest informacja przekazana przez firmę Delphi, która pochwaliła się poszerzeniem swojej oferty o nową gamę klocków hamulcowych do samochodów elektrycznych (BEV).

Jak zapewniają przedstawiciele Delphi, gama klocków hamulcowych tej firmy jest obecnie jedną z najbardziej kompleksowych na niezależnym rynku części zamiennych świecie i obejmuje najpopularniejsze modele samochodów elektrycznych, w tym  takie jak Nissan Leaf i Tesla Model S/Model 3, a także BMW i4/iX, Mercedes EQC/EQEE/QS oraz Porsche Taycan/Cross Turismo. Wprowadzając 52 numery referencyjne części, które znajdują zastosowanie w 2,7 mln pojazdów eksploatowanych w Europie, Delphi zwiększa możliwości serwisowe warsztatów.

Specjalna konstrukcja

Klocki hamulcowe do samochodów elektrycznych wytwarzane są z wykorzystaniem najnowszych technologii, dzięki czemu zapewniają najwyższą skuteczność hamowania, spełniając najbardziej rygorystyczne wymagania OE. Nowe klocki są pokryte zaawansowaną powłoką cierną, charakteryzującą się lepszą wydajnością hamowania zaraz po montażu. Malowana proszkowo na srebrno płytka tylna zapewnia wysoką odporność na rdzę i doskonałą trwałość, a wielowarstwowa stalowo-gumowa podkładka kompozytowa redukuje poziom hałasu i wibracji, gwarantując przy tym wyjątkową skuteczność hamowania. Oznaczenie zużycia klocków hamulcowych wskazuje natomiast, kiedy należy je wymienić.

W trosce o środowisko

Wraz ze wzrostem popularności samochodów elektrycznych rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości części zamienne. Gama klocków hamulcowych Delphi do pojazdów elektrycznych otrzymała ocenę AASA Leafmark™ “N”, podobnie jak 99% aktualnej oferty firmy, co jak podkreślają jej przedstawiciele, świadczy o zaangażowaniu w dostarczanie zrównoważonych produktów wysokiej jakości.

Dążenie do ekologicznej e-mobilności i przyczynianie się do spełniania norm przyjaznych dla środowiska było podstawą rozwoju tej nowej gamy. Ocena N według AASA Leafmark™ stanowi dla naszych klientów gwarancję, że produkty, które kupują, zostały skonstruowane przy użyciu ekologicznych materiałów ciernych niezawierających miedzi ani metali ciężkich. Nasze działania doprowadziły do powstania trwałych klocków o niskim poziomie pylenia. Klocki i opakowania zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać to zobowiązanie. Z kolei szeroki asortyment sprawia, że Delphi jest partnerem wybieranym przez warsztaty i dystrybutorów, którzy pragną zwiększyć swoje możliwości serwisowania pojazdów elektrycznych – powiedział Laurence Batchelor, globalny lider produktów podwoziowych w Delphi

Gotowe do użycia

Podobnie jak pozostałe klocki hamulcowe Delphi, klocki przeznaczone do pojazdów elektrycznych mogą być montowane bezpośrednio po rozpakowaniu. W niektórych przypadkach dołączony jest dodatkowy osprzęt, który ułatwia instalację. W takim zestawie znajdują się zaciski mocujące, śruby zacisku hamulcowego z odpowiednim zabezpieczeniem gwintu, elektroniczne przewody sygnalizacji zużycia i saszetka ze smarem. To kompleksowe rozwiązanie umożliwia prawidłowy montaż, znacznie ograniczając ryzyko reklamacji.

Zostaw Komentarz