DENSO e-Videns – nowy tester

05 lut 2019

Gama dostępnego na rynku wyposażenia diagnostycznego wzbogaci się wkrótce o nowe narzędzie. W Łodzi odbyła się pierwsza prezentacja testera DENSO e-Videns. W wydarzeniu wzięło udział ponad trzydziestu specjalistów, przedstawicieli dystrybutorów części japońskiego koncernu.

Prezentację nowego testera poprowadził Oscar Eerland z DENSO, koordynator projektów związanych z narzędziami specjalistycznymi. Wyjaśnił, jak stosować e-Videns, przybliżył zasady działania narzędzia i zademonstrował poszczególne etapy inspekcji pojazdu. Omówił również raporty generowane przez narzędzie i odpowiedział na pytania uczestników, którzy mieli również okazję sami przetestować urządzenie – w tym celu DENSO przygotowało pięć stanowisk z pojazdami.

E-Videns zapewnia innowacyjną metodę inspekcji pojazdów, na którą składa się krótki kwestionariusz dla kierowcy, skan diagnostyczny w poszukiwaniu kodów błędów, odczyt danych z pracującego silnika i porównanie ich z danymi referencyjnymi oraz kontrola wizualna. W połączeniu z intuicyjną, przyjazną dla użytkownika platformą cyfrową, e-Videns umożliwia mechanikowi obiektywną ocenę stanu technicznego pojazdu. Korzystając z danych referencyjnych, e-Videns na bieżąco monitoruje dane z uruchomionego silnika, aby zidentyfikować wszelkie problemy i nieprawidłowości z wyprzedzeniem. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, funkcja ta jest unikatowa.

– Dużą zaletą narzędzia jest łatwość w użyciu. E-Videns prowadzi za rękę przez poszczególne etapy kompleksowej inspekcji stanu pojazdu, dzięki czemu może być obsługiwany nawet przez mniej doświadczonego mechanika. Przykładowo, warsztat może zlecać wykonywanie inspekcji młodszemu stażem mechanikowi, który następnie przekaże cenne informacje bardziej wykwalifikowanemu koledze – podkreśla Tereza Čechova, marketing manager DENSO na Europę Wschodnią.

DENSO e-Videns zapewnia tak zrozumiałą komunikację, że proces inspekcji pojazdu może również śledzić sam kierowca. Dzięki temu urządzenie pomaga przekonać klienta do przeprowadzenia wszystkich wymaganych i zalecanych napraw.

Zdolność narzędzia do wykrywania „ukrytych” problemów i wszelkich nieprawidłowości, zanim jeszcze dojdzie do usterki, pozwala mechanikowi podjąć zawczasu odpowiednie działania, dzięki czemu klient oszczędza czas i pieniądze. Po zakończeniu inspekcji pojazdu system umożliwia udostępnienie właścicielowi samochodu uproszczonego, uporządkowanego kolorystycznie i łatwego do zrozumienia raportu końcowego. Raporty są dostępne za pośrednictwem chmury.

 

 

 

Zostaw Komentarz