Do obsługi i wspomagania akumulatorów

01 lut 2021

Firma OSRAM wprowadziła do oferty urządzenia do obsługi i wspomagania akumulatorów. Są to inteligentne prostowniki i boostery, inaczej zwane jump starterami, czyli bezprzewodowe urządzenia, które umożliwiają szybkie uruchomienie samochodu z wyładowanym akumulatorem, bez konieczności użycia kabli i korzystania z pomocy innego auta.

Dzisiejsze boostery to kompaktowe „rozruszniki”, które bez problemu zmieszczą się w schowku czy kieszeni w drzwiach. W ofercie OSRAM dostępne są cztery urządzenia  tego rodzaju noszące nazwę BatteryStart. Dzięki tak szerokiej gamie można odpowiednio dobrać produkt do własnych potrzeb, m.in. booster przeznaczony dla profesjonalistów.

Urządzenia mają szereg dodatkowych funkcji. Dzięki gniazdom USB mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia ich podłączanie po zmroku. Wszystkie są bezpieczne w użytkowaniu, producent zastosował bowiem zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów, zwarciem i skokami napięcia.

OSRAM BatteryStart Pro 700 to profesjonalny booster z baterią litowo-żelazowo-fosforanową o pojemności 78,6 Wh, przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów. Urządzenie w kilka chwil pozwoli uruchomić silniki benzynowe o pojemności do 8 l oraz wysokoprężne do 6 l. Dzięki zastosowaniu litowej baterii booster ma o 75% mniejszą masę w porównaniu z produktami kwasowo-ołowiowymi o takich samych parametrach, gdyż wynosi ona nieco ponad 4,5 kg. W efekcie urządzenie jest poręczne i wygodne w eksploatacji. Jego inną cechą zasługującą na szczególne wyróżnienie jest możliwość doładowania za pomocą uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić urządzenie podłączone na zaledwie 60 sekund do akumulatora, by naładowało się ponownie do stanu wyjściowego.

Aby uniknąć całkowitego rozładowania akumulatora, warto zaopatrzyć się w inteligentny prostownik wyposażony w funkcję samoczynnego podtrzymania przez nieograniczony czas, zapobiegającą przeładowaniu akumulatora. Na przykład w któryś z rodziny prostowników OSRAM BatteryCharge składającej się z trzech urządzeń. Można nimi ładować akumulatory 12 V o pojemności nawet do 170 Ah, a także te o napięciu 24 V o pojemności do 70 Ah.

Jako jedne z nielicznych na rynku, prostowniki OSRAM ładują wszystkie typy akumulatorów, włącznie z litowo-jonowymi. Mają ponadto czytelny wskaźnik naładowania z podświetleniem, a wszystkie funkcje można obsługiwać jednym przyciskiem. Również te produkty zostały zabezpieczone przed uszkodzeniem instalacji elektrycznej samochodu i skutkami odwrotnego podłączenia biegunów.

 

Zostaw Komentarz