Do szybkiego testowania i czyszczenia układów GDi

26 mar 2019

Hartridge Excalibur GDi Master to urządzenie najnowszej generacji, które umożliwia testy zarówno bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi) w czasie krótszym niż pięć minut. Ponadto dodatkowe wyposażenie do czyszczenia ultradźwiękowego pozwala usunąć osady węglowe często zakłócające pracę układów GDi.

Podczas zeszłorocznych targów Automechanika we Frankfurcie na stoisku Delphi Technologies Aftermarket można było oglądać prototyp stacjonarnego, kompaktowego urządzenia, pozwalającego przetestować zarówno układy bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi) w czasie zaledwie pięciu minut oraz, dzięki dodatkowemu wyposażeniu do ultradźwiękowego czyszczenia, usunąć osady węglowe często zakłócające pracę układów GDi. Teraz urządzenie to, o nazwie Hartridge Excalibur GDi Master, dostępne jest w ofercie Delphi Technologies i w połączeniu z gamą pomp i wtryskiwaczy OE, zestawów serwisowych do popularnych modeli PSA, nowych elektronicznych i hydromechanicznych narzędzi diagnostycznych oraz szkoleń, stwarza warsztatom nowe możliwości generowania przychodów w rosnącym obszarze serwisowania układów wtrysku paliwa.

Szacujemy, że ponad 80% lekkich pojazdów użytkowych sprzedawanych w 2030 r. będzie wyposażonych w silnik spalinowy. Większość z nich będzie napędzana benzyną, z rosnącym udziałem układów GDi. Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu lat segment GDi w Europie wzrośnie o ponad 30%, co będzie dużą szansą dla warsztatów wyposażonych w odpowiednie narzędzia i niezbędną wiedzę do serwisowania pojazdów tego typu. Dzięki wzbogaceniu naszego programu GDi o urządzenie do testowania i czyszczenia, warsztaty będą mogły zaoferować swoim klientom specjalistyczne, kompleksowe rozwiązanie serwisowe generujące korzyści i – co najważniejsze – rentowność w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów naprawy pojazdówpowiedział Adam Lee, dyrektor jednostki biznesowej Hartridge w firmie Delphi Technologies Aftermarket.

W pięć minut

Hartridge Excalibur GDi Master, jako urządzenie nowej generacji, zapewnia warsztatom możliwość diagnozowania spotykanych w autach różnych marek układów Gdi, zarówno w wersji elektromagnetycznej, jak i piezoelektrycznej do ciśnienia 235 barów, a także wtryskiwaczy w technologii PFi. Korzystając z tej samej, opatentowanej i wyróżnionej nagrodami platformy i oprogramowania magmahTouch, co seria Sabre CRi i Toledo HEUi Master, umożliwia wykonanie wszechstronnych testów w ciągu zaledwie pięciu minut.

Jednocześnie dzięki technologii FERT (Full Event Response Time), urządzenie jest w stanie testować prawidłowość doprowadzania paliwa i czas wtrysku, czyli dwa krytyczne parametry dla układów GDi. Z kolei zintegrowana funkcja płukania wstecznego pozwala oczyścić wtryskiwacz z zanieczyszczeń przed testowaniem, zaś unikalny moduł analizy wzoru rozpylania umożliwia określenie czy profil/wzór rozpylania z dyszy jest prawidłowy. Do tego dochodzi jeszcze obszerna biblioteka zautomatyzowanych i zatwierdzonych planów testowania Hartridge.

Szkodliwe osady

Wtryskiwacze GDi znajdują się wewnątrz komory spalania silnika, narażone są więc na odkładanie się na nich osadów węglowych. Aby rozwiązać ten coraz bardziej powszechny problem serwisowy, Hartridge oferuje gamę zbiorników ze stali nierdzewnej do czyszczenia ultradźwiękowego. Podczas cykli czyszczenia, trwających od jednej do trzech minut, następuje usunięcie osadów, i to dokładniej i szybciej niż innymi metodami.

– Klienci coraz częściej oczekują, że ich samochód będzie nieustannie działał tak samo dobrze, jak w dniu zakupu. W rzeczywistości osady węglowe mogą wystąpić niemal natychmiast i z upływem czasu spowodować spadek momentu obrotowego, mocy i zwiększenie zużycia paliwa. Regularne czyszczenie przy użyciu jednego z naszych zbiorników może pomóc w odnowieniu stanu wtryskiwaczy, co zoptymalizuje osiągi pojazdu i zużycie paliwa – wskazuje Adam Lee

Urządzenie Hartridge Excalibur GDi Master i wyposażenie do czyszczenia ultradźwiękowego to najnowsze propozycje w asortymencie Delphi Technologies do serwisowania układów GDi. Udostępniony pod koniec 2018 r. kompleksowy program obejmuje pompy, wtryskiwacze i zestawy serwisowe o jakości OE do ponad 2,1 mln popularnych pojazdów koncernu PSA (na obecny rok zaplanowano istotne rozszerzenie gamy samochodów). W programie uwzględniono ponadto elektroniczne i hydromechaniczne narzędzia diagnostyczne do testowania, a także szkolenia, w trakcie których przekazywana jest wiedza niezbędna do obsługi systemów GDi stosowanych w pojazdach wszelkich marek.

Więcej informacji na temat programu serwisowego GDi firmy Delphi Technologies można znaleźć na stronie delphiaftermarket.com lub hartridge.com.

Zostaw Komentarz