Drogowskaz – nowy program grantowy Fundacji Inter Cars

08 cze 2023

Fundacja Inter Cars uruchomiła ogólnopolski program grantowy o nazwie Drogowskaz, który ma wesprzeć lokalne społeczności w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W ramach pilotażowej edycji programu o nazwie Drogowskaz, Fundacja Inter Cars, przekaże środki 12 wybranym organizacjom. W puli przewidziane jest wsparcie dziesięciu projektów kwotą w wysokości do 20 000 zł oraz dwóch kwotą do 50 000 zł. Główną misją tej inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, dzieci, seniorów, rodziców z wózkami, osób z niepełnosprawnościami czy kierowców.

– Bardzo zależy nam na poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Mimo, że jesteśmy młodą fundacją, to od samego początku naszego istnienia obszar bezpieczeństwa ruchu drogowego jest naszym priorytetem. Dlatego postanowiliśmy uruchomić ogólnopolski program grantowy Drogowskaz, w ramach którego chcemy wesprzeć społeczności lokalne, by razem, krok po kroku, zmieniać sytuację uczestników ruchu na lepsze  – mówi Jacek Piotrowiak, prezes zarządu Fundacji Inter Cars.

Do składania wniosków o dotacje Fundacja zaprasza: organizacje pozarządowe, straże miejskie lub gminne, koła gospodyń wiejskich, domy i centra kultury, szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury i inne jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski. Pełna lista podmiotów uprawnionych do starania się o środki finansowe znajduje się w regulaminie konkursu. Termin składania wniosków trwa do 30.06.2023.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły programu dostępne są na stronie programu grantowego Drogowskaz. We wniosku należy opisać pomysł lokalnego projektu i problem, na który odpowiada. Czas realizacji lokalnej inicjatywy trwa od 01.09.2023 do 31.12.2023.

Zgłoszenia zostaną wybrane i ocenione przez powołaną komisję, której skład będzie reprezentować przedstawiciel branży automotive, lokalny reprezentant filiantów Inter Cars oraz niezależny ekspert z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).

 

 

Zostaw Komentarz