Drugie życie beczek Petronas

21 sty 2020

Petronas wspólnie z dwoma młodymi rzemieślnikami z Cremony stworzył kolekcję mebli, których głównym elementem są beczki po oleju. Dzięki temu opakowania te zyskały drugie życie.

Metalowe beczki po oleju są wykorzystywane na wiele sposobów, a efekty tego bywają czasem bardzo ciekawe. Jednocześnie działania takie dobrze wpisują się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i są zgodne z duchem „zero waste”. Sprzyja im przy tym fakt, że dzięki swoim rozmiarom beczki po oleju stwarzają wiele możliwości.

Najbardziej chyba znane są stoły z beczką jako podstawą, ale można także stworzyć z niej rozmaite pojemniki czy donice na kwiaty. Oczywiście, zanim beczka zostanie wykorzystana w tym celu trzeba ją dokładnie opróżnić i umyć.

Meble z beczek po oleju to wspólny pomysł działu marketingu marki Petronas i dwóch młodych, pomysłowych rzemieślników, którzy zaprojektowali i stworzyli z nich przedmioty. Fotele, krzesła, stoliki kawowe, stół do gry w piłkarzyki, stolik pod gramofony czy grille – każda beczka została w przemyślany sposób zmieniona.

Efekty projektu będzie można zobaczyć podczas targów i innych imprez, na których pojawi się marka Petronas. Dzięki meblom z beczek wystrój stoisk będzie spójny wizualnie, a same eksponaty będą przypominać o tym, jak istotny jest recykling i dbałość o środowisko.

 

 

Zostaw Komentarz