Nagrody dla lamp warsztatowych Philips Xperion 6000

29 lip 2022

Lampy warsztatowe Philips Xperion 6000 zostały wyróżnione dwoma tytułami cenionymi wśród projektantów: IF Design Award i Red Dot Design Award.

Od blisko 70 lat międzynarodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie projektowania ocenia nowe na rynku produkty pod kątem ich innowacyjności i wzornictwa. Nagrodzone wyroby otrzymują na opakowaniu logo z charakterystyczną czerwoną kropką. W ostatnich latach nagrodę Red Dot otrzymały między innymi retrofity LED Philips Ultinon Pro9000 (kategoria Best of the Best 2021) oraz Philips X-tremeUltinon LED gen2 (Best of the Best 2019). W tym roku dołącza do nich lampa warsztatowa Philips Xperion 6000 Pillar UV.

Bogatą historię laureata Philips zapisał również w konkursie IF Design Award, w którym międzynarodowe jury ocenia produkty w poszczególnych kategoriach. W 2021 roku nagrodę przyznano retrofitom Philips Ultinon Pro9000. W tym roku jurorzy docenili walory całej serii lamp warsztatowych Xperion 6000 w kategorii „Narzędzia”.

W ofercie Philips dostępnych jest ponad dwadzieścia modeli lamp warsztatowych. Pozwala to optymalny dobór dopasowany do specyfiki konkretnych prac. Ale tym, co je najbardziej wyróżnia to fakt, że wszystkie powstały z uwzględnieniem opinii i sugestii użytkowników, czyli mechaników. Tak również została zaprojektowana seria lamp Xperion 6000. Ich parametry oraz ergonomia zostały docenione przez forum specjalistów zasiadających w jury konkursów Red Dot Design Award i IF Design Award – mówi Wioletta Pasionek, marketing manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Gama lamp Xperion 6000 składa się z modeli Pocket, Slim, Line, Pillar i UV Pillar. Ich wizualnym wyróżnikiem jest limonkowo-szara obudowa. Takie zestawienie nie jest przypadkowe, bo zaproponowane właśnie przez mechaników, którzy nieraz tracili czas na odnalezienie odłożonej lampy w warsztacie. Sama obudowa odznacza się wysoką klasą szczelności (IP65) i odporności na uszkodzenia mechaniczne, np. w przypadku upadku do kanału w warsztacie (IK07). Dodatkowo rękojeść została wykonana z tworzywa ABS, co gwarantuje pewny chwyt nawet zabrudzoną smarem dłonią.

Innym często zgłaszanym postulatem było zapewnienie solidnego mocowania do powierzchni metalowych. W serii Xperion 6000 zastosowano silniejszy magnes, a w przypadku Slim, Pillar i Pillar UV dwa magnesy, co pozwala na stabilne ustawienie lampy w pionie. Każdy z modeli wyposażono też w wyjmowany i obracany wokół własnej osi haczyk.

Pozostałe rozwiązania to bezprzewodowe działanie – nowością jest możliwość szybszego ładowania z wykorzystaniem portu usb-C oraz wydajne diody LED z szeroką wiązką świecenia i trybami pracy Eco lub Boost.

Nagrodzona lampa Xperion 6000 Pillar UV wyposażona została również w źródło światła ultrafioletowego, pomocnego w wyszukiwaniu miejsc wycieków płynów eksploatacyjnych. Z kolei specjalnie zestawiony panel z diodami LED pod kątem wskaźnika CRI pozwala na wierne odwzorowanie kolorów, np. lakieru nadwozia, w warunkach sztucznego oświetlenia. W tym przypadku uzyskano efektywność na poziomie 95 (z maksymalnych 100).

Poza modelem Philips Xperion 6000 Line do pozostałych lamp oferowane jest nowe akcesorium – stacja dokująca podłączona do sieci 230V. Za jej pośrednictwem można ładować jednocześnie dwie lampy. Innym premierowym rozwiązaniem jest funkcja „Find my device”. Dwa moduły radiowe – nadajnik i odbiornik – pozwolą szybciej zlokalizować odłożoną lampę, jak też zasygnalizują jej pozostawienie w naprawionym pojeździe, który właśnie wyjeżdża z warsztatu.

 

 

Zostaw Komentarz