Dwuczęściowe tarcze hamulcowe od MEYLE

04 lip 2023

Fima MEYLE informuje, że powiększyła swą ofertę o dwuczęściowe tarcze hamulcowe do popularnych modeli marek BMW i Mercedes. Tarcze te są już w sprzedaży i standardem nie ustępują produktom OE, zarówno gdy chodzi o wykonanie, jak i skuteczność działania.

Dzięki poszerzeniu asortymentu o dwuczęściowe tarcze hamulcowe, MEYLE kontynuuje ekspansję na rynku części do układu hamulcowego w tych segmentach, które dotychczas były zastrzeżone dla producentów samochodów i ich oryginalnych części zamiennych. Siedem nowych numerów katalogowych dwuczęściowych tarcz MEYLE PD do modeli 3–8 BMW serii X3–X5 i Z4 oraz modeli klasy C i klasy E Mercedesa jest już w sprzedaży.

Tarcze, o których mowa, składają się z aluminiowej lub tłoczonej ze stali piasty przynitowanej do żeliwnego pierścienia ciernego. Cechować się mają się typowymi właściwościami produktu MEYLE PD, tzn. wysoką skutecznością działania i przemyślaną konstrukcją zapewniającymi podwyższony komfort użytkowania. Ponadto mają certyfikat ECE-R90 i ze względu na wysokiej klasy powłokę powierzchni nie wymagają odtłuszczania. Gwarantuje to długotrwałą ochronę przed korozją. Ze względu na wysoką zawartość węgla w pierścieniu ciernym są wyjątkowo odporne na nagrzewanie nawet przy wysokim obciążeniu termicznym, np. podczas zjazdu ze stromego wzniesienia, i przez długi czas zapewniają komfort jazdy bez wibracji. W 99% w komplecie z nimi znajduje się śruba mocującą, która ułatwia montaż w warsztacie.

Zostaw Komentarz