Dwudziestolecie sieci EuroWarsztat

26 paź 2021

EuroWarsztat świętuje jubileusz dwudziestolecia działalności w Polsce. Sieć serwisowa rozwija się stabilnie, będąc częścią najsilniejszych i najbardziej innowacyjnych struktur zakupowych – podkreślają jej przedstawiciele.

 Pomysł stworzenia międzynarodowej sieci warsztatów EuroGarage, w Polsce znanej jako EuroWarsztat, zrodził się w Groupauto International w 1998 roku. Pierwsza pilotażowa sieć powstała we Włoszech. Dzisiaj charakterystyczne granatowo-biało-zielone logo jest rozpoznawalne w Europie, Ameryce Południowej i Azji Wschodniej.

Pierwszy punkt serwisowy w Polsce pod szyldem sieci EuroWarsztat powstał w 2000 roku. Od tego czasu liczba warsztatów, na których znalazł się taki znak konsekwentnie rosła i dziś tworzą one rozległą sieć punktów w całym kraju. Minione dwie dekady były więc okresem dynamicznego rozwoju sieci, pozwoliły też zebrać wiele cennych doświadczeń.

W silnej strukturze

Zdaniem przedstawicieli EuroWarsztatów najbardziej istotną korzyścią z uczestnictwa w sieci są szkolenia. Dlatego w ostatnich pięciu latach rozbudowano program szkoleń, a każdemu serwisowi nieodpłatnie udostępniono oprogramowanie do zarządzania warsztatem. Przebudowano stronę internetową, sieć jest bardziej widoczna w mediach i stale rozwijany jest program lojalnościowy EuroClub. Dzięki nowemu systemowi informatycznemu możliwe stały się kompleksowe audyty sieci. Jednym z wyczekiwanych projektów, które wystartowały, jest obsługa klientów flotowych. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, to cenna możliwość, bo otwierająca lepsze perspektywy na przyszłość.

Jubileusz sieci zbiegł się w czasie z obchodami dwudziestolecia istnienia Groupauto Polska (GAP), organizatora sieci EuroWarsztat. Po dwudziestu latach działalności, skonsolidowane obroty członków GAP wzrosły aż 50-krotnie. Spółka dzięki udziałom, jakie od 2005 roku posiada w Groupauto International (GAI), ma znaczący wpływ na globalną politykę grupy i ogólnoświatowy kształt sieci EuroGarage.

Jak zapewniają przedstawiciele sieci, obecność w największych strukturach, takich jak Genuine Parts Company (GPC), Alliance Automotive Group (AAG), czy Groupauto International, pozwala realizować ideę nowoczesnego rynku motoryzacyjnego. Tworząc w 2017 roku joint-venture z AAG i stając się częścią biznesu amerykańskiego GPC, Groupauto i sieć EuroWarsztat znalazły się w jednej z największych i najbardziej awangardowych struktur światowego aftermarketu.

Co przyniesie przyszłość

Pandemia nie popsuła obchodów podwójnego jubileuszu. Świętowanie rozpoczęło się od jubileuszowego rajdu po Polsce, podczas którego złożono oficjalne wizyty zrzeszonym w sieci serwisom. Zakończyło się zaś konferencją dla właścicieli serwisów należących do sieci. W jej trakcie podsumowano ostatnie pięć lat oraz przedstawiono plany dalszego rozwoju, które biorą pod uwagę zmiany zachodzące w technologii. Producenci samochodów powoli kończą produkcję aut spalinowych. Starają się też ograniczać dostęp do danych, by zachować monopol na obsługę pojazdów. W tej sytuacji przynależność do silnej grupy i sieci serwisów może okazać się kluczowa, by móc dalej prowadzić działalność.

 

Zostaw Komentarz